Reklama

Reklama

Najlepiej zarabiające gwiazdy muzyki w 2015 roku!

Amerykański magazyn "Forbes" udostępnił zestawienie gwiazd muzyki, które w 2015 roku zarobiły najwięcej. Kto znalazł się na czele, kto zaskoczył swoimi zarobkami, a kto nie trafił nawet do pierwszej dziesiątki? O tym dowiecie się poniżej.

Poza dziesiątką

Zestawienie magazynu "Forbes" zawiera 34. miejsca. Poza ścisłą dziesiątką znaleźli się m.in. The Rolling Stones (57,5 mln dolarów), Ed Sheeran (57 mln dolarów), Jay Z (56 mln dolarów), Beyonce (54,5 mln dolarów), Elton John (53,5 mln dolarów), Paul McCartney (51,5 mln dolarów), Bruno Mars (40 mln dolarów), Drake (39,5 mln dolarów) oraz David Guetta (37 mln dolarów).

Miejsce 10. - Lady Gaga

Kobieta roku magazynu "Billboard" zarobiła w tym roku 59 milionów dolarów. Oprócz koncertów, Gaga wzbogaciła się dzięki umowom z Versace i MAC, a także dzięki własnej linii perfum "Fame".

Reklama

Miejsce 9. - Fleetwood Mac

Legendarna grupa może nie jest tak popularna jak kiedyś, ale dalej może poszczycić się gigantycznymi wpływami. W tym roku formacja zarobiła 59,5 miliona dolarów. Spore przychody przyniosła trasa "On with the Show" (wrzesień 2014 - listopad 2015), na której Fleetwood Mac zagrali 86 koncertów.

Miejsce 8. - Diddy

Raper koncertował okazjonalnie, ale za to może pochwalić się gigantycznymi wpływami z innych działalności. Sean Combs uruchomił stację telewizyjną Revolt, linię odzieżową Sean John, tequilę DeLeon, luksusową wodę Aquahydrate, a także jest twarzą alkoholu Ciroc. Ostatecznie w tym roku zarobił 60 milionów dolarów.

Miejsce 7.  - Justin Timberlake

63,5 miliona dolarów wokalista i aktor zarobił głównie dzięki swojej trasie koncertowej. Współpracował on również z Sony i Bud Lightem.

Miejsce 6. - Calvin Harris

Brytyjczyk w tym roku otrzymał już tytuł najbogatszego DJ-a na świecie. Jak się okazało zarobki na poziomie 66 milionów dolarów wystarczyły na pierwszą dziesiątkę gwiazd muzyki w ogóle.

Miejsce 5. - The Eagles

Rockowa grupa, która w tym roku nie podbijała list przebojów, zarobiła 73,5 miliona dolarów głównie dzięki swojej trasie koncertowej (57 występów).

Miejsce 4. - Taylor Swift

Sprzedaż płyty "1989" przyniosła wokalistce nie tylko miliony nowych fanów, ale także wymierne efekty finansowe. Gwiazda zarobiła w 2015 roku 80 milionów dolarów. Gigantyczne wpływy przyniosła trasa koncertowa Swift. Szacuje się, że jeden występ przynosił zyski rzędu 4 milionów dolarów. Ponadto ze swoim chłopakiem, Calvinem Harrisem, są oni najbogatszą parą w show-biznesie.

Miejsce 3. - Garth Brooks

To dla wielu na pewno spore zaskoczenie. Na najniższym stopniu podium znalazła się bowiem gwiazda country. Legendarny muzyk zarobił w tym roku 90 milionów dolarów, a jego trasa koncertowa przynosiła gigantyczne zyski.

Miejsce 2. - One Direction

Brytyjski zespół, który w tym roku ogłosił przerwę w działalności (oficjalna przerwa w działalności zespołu ma rozpocząć się po zakończeniu promocji płyty "Made In The A.M., czyli w 2016 roku), wzbogacił się w 2015 roku o 130 milionów dolarów. Tym samym jest to najlepiej zarabiająca formacja ostatnich 12 miesięcy.

Miejsce 1. - Katy Perry

Najlepiej zarabiająca wokalistka 2015 roku, została również najlepiej zarabiająca gwiazdą muzyki w tym roku oraz najlepiej zarabiającą celebrytką. Katy Perry zgromadziła na koncie 135 milionów dolarów i na liście najbogatszych celebrytów musiała uznać jedynie wyższość bokserów - Floyda Mayweathera i Manny'ego Pacquiao. Wokalistka wzbogaciła się dzięki swojej trasie koncertowej, umowom sponsorskim, a także dzięki występowi w przerwie Super Bowl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje