Reklama

Reklama

Mystic Festival 2022: Carcass zamiast Napalm Death. Kolejne zmiany w składzie [DATY, PROGRAM, BILETY]

Organizatorzy Mystic Festival 2022 w Gdańsku poinformowali o zmianach w składzie imprezy. Podczas Warm Up Day grupa Carcass zastąpi awizowany wcześniej Napalm Death. Jakie jeszcze zmiany czekają fanów?

George Harris (The Raven Age) w akcji

Pierwotnie Mystic Festival miał się odbyć w dniach 10-11 czerwca 2020 r. na terenach Muzeum Lotnictwa w Krakowie w formule open air. Organizatorzy zapowiadali 30 wykonawców na trzech scenach.

Z powodu pandemii koronawirusa całość została przełożona na 2021 r. (2-4 czerwca), z udziałem dwukrotnie większej liczby wykonawców. Zmienić się miała także miejscówka - na teren Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy długo zapewniali, że będą starali się utrzymać ten termin, jednak ostatecznie doszło do kolejnej zmiany terminu, tym razem na 2022 r. (2-4 czerwca).

Reklama

Swój udział w roli headlinera potwierdziła grupa Judas Priest, która zgodnie z planem zaprezentuje jubileuszowy program z okazji półwiecza na scenie.

Niemal cały program Mystic Festival 2021 zostanie powtórzony w 2022 roku. Wśród potwierdzonych wykonawców są m.in. Mercyful Fate, Opeth, Saxon, Gojira, Katatonia, Mastodon, Obituary, Mayhem, Killing Joke, Sólstafir, Mortiis, Vader, Mgła, Baroness, Kvelertak i Heilung.

Dodatkowo 1 czerwca odbędzie się Warm Up Day, kiedy na uczestników czekać będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat. Te wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

Mystic Festival 2022 - szczegóły Warm Up Day

Jedyne takie wydarzenie w 2022 r. na świecie - tak organizatorzy zapowiadają przejęcie przez Toma Gabriela Fischera Warm Up Day.

W ramach potrójnego koncertu Tom Warrior's Legacy fani usłyszą kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior's Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie zaprezentuje się Triptykon z własnym materiałem.

Podczas Warm Up Day zabraknie grupy Napalm Death, którą w programie zastąpią inni weterani ekstremy - Carcass. Po wielu latach przerwy powrócili albumem "Surgical Steel", by poprawić w tym roku "Torn Arteries".

Na scenie Shrine w ramach dnia Don't Burn The Witch pojawi się belgijski Brutus - posthardcore'owe i postmetalowe trio, z Stefanie Mannaerts za bębnami i przy mikrofonie.

The Raven Age grają heavy metal. Może to kwestia genetyczna, w końcu gitarzysta George Harris jest synem lidera Iron Maiden basisty Steve'a Harrisa, ale i świadomy wybór. The Raven Age zastąpią w programie festiwalu Infected Rain.

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy