Reklama

Muzyka z "W pustyni i w puszczy" najpopularniejsza w marcu

Chociaż od momentu premiery tygodniowej liście najlepiej sprzedających się płyt przewodzi grupa Yugoton, która tylko na tydzień ustąpiła pierwszeństwa ścieżce dźwiękowej do filmu "W pustyni i w puszczy", to jednak ta druga płyta znalazła w marcu największą ilość nabywców. Według danych Związku Producentów Audio Video (ZPAV) w ostatnim miesiącu album ten nabyło w sumie prawie 55 tysięcy osób, a na Yugoton znalazło się "tylko" nieco ponad 33 tysiące chętnych.

W pierwszej dziesiątce na liście najlepiej sprzedających się płyt w marcu tego roku w porównaniu do lutego, utrzymała się zaledwie jedna płyta - na miejscu szóstym "Golec uOrkiestra 2", grupy Golec uOrkiestra. Osiem pozycji to debiuty, a tylko Stachursky i wznowienie jego pierwszej płyty "1" zanotował awans z miejsca 77. aż na trzecie.

Reklama

Na miejscu czwartym znalazła się składanka "Hop Bęc vol.14" (blisko 20 tys. sprzedanych egzemplarzy), a na piątym Eric Clapton z albumem "Reptile". Na pozycji siódmej znalazła się grupa Maanam z płytą "Hotel Nirwana", którą jak dotąd kupiło ok. 15 tysięcy osób.

Na miejscu ósmym zadebiutowali muzycy z formacji "Sepultura" ze swym najnowszym dziełem "Nation". Miejsce dziewiąte w marcu przypadło duetowi Thomas Anders - Dieter Bohlen, czyli Modern Talking, a pierwszą dziesiątkę zamyka składanka "Bravo Hits wiosna 2001".

Marzec był wyjątkowo obfity w nowe albumy - w Top 100, oprócz wcześniej wspomnianych nowości, znalazło się ich jeszcze 32!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Yugoton | marca | muzyka | muzyka. | W pustyni i w puszczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje