Reklama

Misia Furtak zwraca się do Przemysława Czarnka (utwór "Na to co mówisz zważ")

Misia Furtak opublikowała nową piosenkę. Utwór nie przypadkiem ukazał się na początku września. Artystka zadedykowała go ministrowi edukacji narodowej i nauki – Przemysławowi Czarnkowi.

Misia Furtak opublikowała nową piosenkę. Utwór nie przypadkiem ukazał się na początku września. Artystka zadedykowała go ministrowi edukacji narodowej i nauki – Przemysławowi Czarnkowi.
Misia Furtak w piosence apeluje do ministra Przemysława Czarnka /Michał Wargin /East News

Misia Furtak odniosła się m.in. do wypowiedzi ministra Przemysława Czarnka, który stwierdził, że zajęcia SKS będą kierowane przede wszystkim do dziewcząt, gdyż według niego to one mają większy problem z otyłością.

W zapowiadającej jej nowy album piosence (sprawdź!), Misia Furtak wskazuje, że "większym problemem" jest zupełnie co innego.

"Długo dzwoniła mi w uszach ta wypowiedź. Jak bardzo trzeba nie rozumieć problemów związanych z zaburzeniami żywienia, aby coś takiego powiedzieć? Dziewczyny już są skupione na swoich ciałach i próbują doścignąć wzorce z Instagrama. Kultura celebrity powoduje, że odchudzają się kilkuletnie dziewczynki. A w dalszym życiu czeka je pogoń za 'idealną sylwetką', przez co cierpienie i strach wcale nie znikają. Gratuluję panu ministrowi kolejnej posady (Furtak nawiązuje do tego, że Czarnek został wiceprzewodniczącym rady do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych - przyp. red.), ale najpierw lepiej byłoby nauczyć się dobrze wykonywać tę pierwszą" - skomentowała.

Reklama

Z ogólnodostępnego raportu Narodowego Funduszu Zdrowia "Cukier, otyłość - konsekwencje" wynika, że w 2019 roku z problemem otyłości boryka się 13 proc. chłopców i 5 proc. dziewczynek. Z kolei problem nadwagi dotyczy 31 proc. chłopców i 20 proc. dziewcząt. Wartości, jak czytamy w raporcie, odnoszą się do 2016 roku. 

"Na to co mówisz zważ" to drugi singel zapowiadający nadchodzący album Misi Furtak, którego premiera przewidziana jest na jesień 2021. Poprzednia piosenka - "Jest z nami" (sprawdź!) artystki ukazała się w styczniu 2021 roku, a jej bohaterem był prezydent Andrzej Duda.

Misia Furtak na swoim koncie ma minialbum "Epka" z 2013 roku (wydany jako Misia Ff) oraz płytę "Co przyjdzie?" z 2019 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Misia Ff | Przemysław Czarnek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy