Reklama

"Milionerzy": Przez pytanie o The Beatles pół miliona przeszło jej koło nosa. Znasz odpowiedź?

W ostatnim odcinku teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie o słynną piosenkę The Beatles i gitarzystę, który w niej zagrał. Zła odpowiedź kosztowała uczestniczkę 500 tysięcy złotych! Wiedziałbyś, o kogo chodzi?

W ostatnim odcinku teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie o słynną piosenkę The Beatles i gitarzystę, który w niej zagrał. Zła odpowiedź kosztowała uczestniczkę 500 tysięcy złotych! Wiedziałbyś, o kogo chodzi?
Hubert Urbański prowadzi "Milionerów" od 1999 roku /Mateusz Jagielski /East News

"Milionerzy" to emitowany na antenie TVN show prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Program stał się kultowym w polskiej telewizji, a każda kolejna edycja przyciąga tłumy chętnych do gry o milion oraz wielu widzów przed telewizory.

Choć niektóre pytania bywają trudne, inne dość problematyczne, bo dwuznaczne, to czasem też wpada najtrudniejszy rodzaj pytań - związanych z muzyką!

"Milionerzy": Kto zagrał legendarną solówkę w piosence The Beatles?

W ostatnim odcinku "Milionerów" grę kontynuowała Klaudia Rymut, która zaczęła walkę o milion złotych we wcześniejszym epizodzie. Kobieta pracująca jako analityczka ryzyka produktu oraz absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego miała na koncie już gwarantowane 40 tys. złotych i... szła jak burza! 

Reklama

Po kilku pytaniach o m.in. geografię i historię dotarła do pytania za 500 tysięcy złotych. Wielu fanom muzyki nie sprawiłoby ono większego problemu, ale stało się naprawdę dużą zagwozdką dla uczestniczki.

Pytanie brzmiało: 

"Kto gra solo na gitarze elektrycznej w utworze 'While My Guitar Gently Weeps' na płycie 'The Beatles' zwanej Białym Albumem?" 

Do wyboru miała czterech wybitnych gitarzystów: 

A. Jimi Hendrix

B. Eric Clapton

C. George Harrison

D. Jimmy Page

Według podpowiedzi publiczności, za solo stał George Harrison, który na co dzień w Beatlesach grał na gitarze prowadzącej. Była to zła odpowiedź, bo to C. Eric Clapton zagrał solówkę, a Klaudia Rymut musiała pożegnać się z programem z 40 tysiącami złotych na koncie.

W 1968 roku grupa The Beatles przechodziła poważny kryzys, a Harrison przyjaźnił się z Claptonem. Przez pewien czas plotkowano nawet, że Eric Clapton może dołączyć do zespołu, a podczas nagrywania kompozycji "While My Guitar Gently Weeps" zaprosił on kolegę do zagrania kultowego fragmentu. Nie znajdziemy o tym jednak oficjalnej informacji na płycie - Eric Clapton nie mógł podpisać się własnym nazwiskiem pod nagraniem z powodu problemów prawnych związanych z należeniem do innej wytwórni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama