Reklama

Reklama

Michał Szpak ostro reaguje na słowa Rydzyka. "A kysz!"

Michał Szpak nie boi się wyrażać swoich poglądów. Wcześniej czynnie włączył się w Strajk Kobiet, teraz odpowiedział na słowa Tadeusza Rydzyka, które wywołały kontrowersje w całym kraju.

Michał Szpak często komentuje sytuację w kraju

Michał Szpak jest znany z tego, że nie boi się mówić głośno, co myśli. 

Gdy wybuchł strajk kobiet, wspólnie z Pawłem Swiernalisem nagrali piosenkę "Polska jest kobietą" (posłuchaj!).

Później włączył się w performance - artyści wystawili "Dziady" Adama Mickiewicza wyreżyserowane przez Oskara Sadowskiego

Wszystko odbywało się pod domem Jarosława Kaczyńskiego, a w akcji wzięli udział m.in. Michał SzpakKrzysztof ZalewskiMaria Sadowska i Ralph Kaminski. Opublikowali również protest song "Moje Ciało, Mój Wybór" (sprawdź słowa utworu!).

Reklama

Kolejny raz wypowiedział się po kontrowersyjnych słowach Tadeusza Rydzyka, które wypowiedział podczas 29. urodzin Radia Maryja. Mówił m.in. o biskupie Edwardzie Janiaku, bohaterze filmu Sekielskich "Zabawa w chowanego". Stwierdził, że ksiądz zgrzeszył, ale "kto nie ma pokus?". 

Te zdania odbiły się w kraju głośnym echem. Odniósł się do nich również Michał Szpak. "Sługa, który aspiracje miał na anioła, stał się upadłym, tuszowanie pedofilii to nie kradzież batonika z osiedlowego sklepu. Jak to się nazywa?! Hipokryzja!!! A kysz!" - napisał na InstaStory.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Rydzyk | Michał Szpak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje