Reklama

Reklama

Miał opisać życie Micka Jaggera. Zrezygnował po dwóch "okropnych" tygodniach

Pisarz Barry Coleman przyznał, że został zatrudniony przez Micka Jaggera, aby pomóc mu w spisywaniu jego wspomnień. Zrezygnował jednak po dwóch tygodniach, które nazwał "fatalnym doświadczeniem".

Mick Jagger nie współpracował przy powstawaniu jego książki. Pomysł ostatecznie upadł

Przypomnijmy, że temat autobiografii Micka Jaggera wraca do mediów od kilku lat. W rozmowie z BBC 6 Music News lider The Rolling Stones wprost przyznał, ze jego wspomnienia raczej nigdy się nie ukażą.

Wokalista nazwał wtedy pisanie książki "nudnym i irytującym procesem". Gwiazdor był tak zirytowany całym projektem, że zwrócił wydawcy Weinfeld & Nicolson zaliczkę w wysokości miliona dolarów.

Teraz Barry Coleman, który został zatrudniony przez wydawnictwo do pomocy Jaggerowi przyznał, że współpraca z gwiazdorem była jedną z najgorszych w jego życiu. Pisarz przyznał, że z wokalistą odbył jedną rozmowę, a następnie ten przestał odbierać od niego telefony.

Reklama

"Wydawcy powiedzieli mi, że mają umowę  na rynek amerykański, ale potrzebują, by książka została ukończona w dwa tygodnie lub cały kontrakt stanie się nieważny" - mówił w rozmowie z "The Guardian".

Coleman przyznał, że w tamtym czasie stworzył dwa "reprezentacyjne rozdziały", a reszta była "zapisem wywiadów, zupełnie niezwiązanych z ostatnimi latami".

"Klejenie tego do kupy było okropnym doświadczeniem. Wszystko, co tam się znalazło, nie miało w sobie nic ciekawego. W wywiadach można było odczuć, że Mick powstrzymuje się lub stara się nie nikogo nie zranić" - opowiadał Coleman.

Pisarz zrezygnował, a Jagger z ulgą przyjął jego decyzję. "Nie chciał tego robić. Myślę, że szanował swoją publiczność, nie dając im czegoś zwyczajnego jak na jego barwne życie"- mówił pisarz.

"To w pewnym sensie mówi o nim więcej niż można znaleźć w przeciętnej książce. To byłoby zbyt niewyszukane jeśli chodzi o Micka Jaggera"-  dodał.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mick Jagger | The Rolling Stones

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje