Reklama

Reklama

MC Sobieski dla polskich piłkarzy ("Nasz czas")

Ponad 80 tys. odtworzeń ma najnowsza propozycja wspierająca polskich piłkarzy na zbliżające się mistrzostwa świata w Rosji. Autorem utworu "Nasz czas" jest MC Sobieski, tracący wzrok raper z Kalisza.

MC Sobieski w teledysku "Nasz czas"

Kaliski raper Patryk Bielewicz od dziecka jest fanem polskiej reprezentacji.

"Dzięki mojemu tacie, sport wgryzł mi się głęboko w serce, więc ten hymn musiał powstać. Kibice śpiewają dla naszych piłkarzy na stadionie, a ja właśnie w taki sposób postanowiłem zdopingować ich do jeszcze lepszej gry" - powiedział.

Czy nie obawia się konkurencji w wyborze piosenki, która będzie towarzyszyć naszym piłkarzom na mistrzostwa świata w Rosji? "Oczywiście, pretendentów znajdzie się jeszcze mnóstwo" - przyznaje MC Sobieski. Jednak raper ma już na swoim koncie hymn na Euro 2016, za który otrzymał podziękowania od samego Kamila Grosickiego. "Naszych piłkarzy dopinguję muzycznie od 2012 roku. Na YouTube mam już 140 tys. subskrybentów" - dodaje MC Sobieski.

Reklama

"Mój hymn ma zagrzewać do walki naszych piłkarzy" - mówi w rozmowie z PAP Life.

Raper cierpi na genetyczną, nieuleczalną chorobę oczu, przez którą traci wzrok. "Swoją chorobę uważam za misję, pokazuję ludziom, że pomimo choroby można sobie radzić, trzeba walczyć i nie wolno się poddawać" - mówi MC Sobieski.

"Muzyka ma potężną siłę, o czym wielokrotnie sam się przekonałem. Spełnieniem marzeń byłaby wygrana biało-czerwonych na Mistrzostw Świata. Miałbym wtedy satysfakcję, że podczas tak historycznych momentów mój utwór rozbrzmiewał gdzieś cicho w tle" - dodaje raper.

W wideoklipie "Nasz czas" gościnnie wystąpił także inny kaliszanin - Maciej Dziemiańczuk, znany jako "Dziemian". Z wykształcenia jest wokalistą operowym, gra też na perkusji, gitarze elektrycznej, basowej i fortepianie.

W teledysku zagrali również Paweł Matyjasz, zawodnicy K.P. Calisia 14 Kalisz, Monika Karaś, Łukasz Szmigrodzki, Arek Zajączkowski, Michał Bielewicz i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: MC Sobieski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje