Reklama

Reklama

Liroy o starcie w wyborach: Każdy rząd robi z nas złodziei

Piotr Marzec, lepiej znany jako Liroy, będzie otwierał listę komitetu wyborczego Kukiz’15 w Kielcach. Raper skomentował swój start w wyborach na antenie TVN24.

Piotr Marzec, lepiej znany jako Liroy, będzie otwierał listę komitetu wyborczego Kukiz’15 w Kielcach. Raper skomentował swój start w wyborach na antenie TVN24.
Liroy skomentował swój start w wyborach /AKPA

Po długich negocjacjach Paweł Kukiz oraz jego współpracownicy zwerbowali Liroya na swoją listę wyborczą. Ponadto raper będzie aktywnie angażował się w kampanię referendalną. Dlaczego Liroy po karierze muzycznej chce zrobić karierę polityczną:

"Podjąłem decyzję, że to jest ten moment, w którym mogę przyjąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić do ludzi" - powiedział w "Faktach po południu" Liroy.

Raper, jak często miał w zwyczaju, nie owijał w bawełnę:

"Patologią jest zachowanie rządzących wobec obywateli. Patologią są wszystkie wspomniane taśmy. Jeżeli obok mnie dziewczynę potrąca facet i ta dziewczyna zgłasza to na policję i sama zostaje oskarżona, a potem ma zapłacić odszkodowanie za zniszczenie samochodu, jeżeli obok mnie sąsiadce jest zabierany samochód, legalny, jej własny, ale zostaje przywłaszczany przez miasto, bo miasto stwierdziło, że nie pasuje im w tym miejscu, to jest złodziejstwo i patologia" - wyjaśniał artysta.

Reklama

Ponadto dodał on, iż w ostatnim czasie każdy rząd robił z obywateli złodziei.

Liroy stwierdził, że obecnie jest potrzebna zmiana systemu politycznego. Wyraził również swoje poglądy na kilka innych tematów. Marzec jest przeciwny lekcjom religii w szkołach, finansowaniu partii politycznych z budżetu państwowego, i posyłaniu 6-latków do szkół. Z drugiej strony popiera on związki partnerskie i legalizację marihuany.

Przypomnijmy, że w przeszłości Liroy angażował się w kampanie społeczne Instytutu Spraw Obywatelskich, które miały zachęcać społeczeństwo do aktywniejszego udziału w polityce.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października 2015 roku. Wtedy też przeprowadzone zostanie drugie referendum ogólnokrajowe. Pierwsze zaplanowane zostało na 6 września.

Liroy o wyborach:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL