Reklama

Reklama

LemON powraca z nowym materiałem. Posłuchaj utworu "Ptaki"

Zespół LemON zaprezentował nowy singel pt. "Ptaki". To zapowiedź piątego albumu grupy.

Igor Herbut jest liderem grupy LemON

Jak głosi legenda, zespół LemON powstał zaraz po telefonie informującym o zakwalifikowaniu się do programu "Must Be The Music", który od organizatorów polsatowskiego talent show otrzymał Igor Herbut - wychowany w łemkowskiej rodzinie student wokalistyki jazzowej. Ostatecznie LemON awansował do finału i wygrał całą trzecią edycję programu. 

Pierwszy singel - "Będę z Tobą", został zaprezentowany jesienią 2012 roku, a niedługo potem ukazał się debiutancki album. Przez następne lata grupa nagrała jeszcze trzy płyty - "Scarlett" (2014), "Etiuda zimowa" (2015) i "Tu" (2017).

Reklama

Teraz LemON zapowiedział kolejny, piąty już, album. Płytę promuje singel "Ptaki". "Mieliśmy wydać 'Ptaki' na jesieni, ale postanowiliśmy, że nie ma na co czekać. Jedna z osób, która usłyszała ten utwór w czasie naszej jubileuszowej trasy napisała do nas, że wszyscy potrzebują tej melodii i tego tekstu, ale jeszcze o tym nie wiedzą. No to dobrze, niech będzie! Przecież my dla fanów wszystko!" - czytamy w zapowiedzi.

"'Ptaki' latają już wszędzie. W dokładnie 10 rocznicę naszego zwycięstwa w programie 'Must be the Music', początku wielkiej muzycznej przygody, wyruszamy w kolejną - ku naszej piątej płycie. Dziękujemy, że nadal jesteście, ba, że jest nas coraz więcej. To piękne" - czytamy.

Produkcją utworu i całego albumu, zajął się Bogdan Kondracki.  "Bogdan okazał się naszą bratnią duszą, takim samym jak my wrażliwcem i akuszerem pomysłów, których sami byśmy w sobie nie odnaleźli. Ci, którzy już słyszeli 'Ptaki' na koncertach mówili: tylko nie zniszczcie go klipem! To na wszelki wypadek zamiast zrobić do niego jakiś wymyślny teledysk, pomyśleliśmy, że połączymy go z czymś, co tylko poruszy Waszą wyobraźnię i zobaczycie sobie w nim, co tylko będziecie chcieli. Pomogło nam w tym wspaniałe OSOM studio. I jest naprawdę osom!" - mówi o współpracy Herbut.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy