Reklama

Lady Gaga zdradziła, dlaczego założyła sukienkę z mięsa

Słynną i zarazem kontrowersyjną kreację z mięsa Lady Gaga założyła w 2010 roku na rozdanie MTV Video Music Awards. W jednym z wywiadów wokalistka opowiedziała o tym, co skłoniło ją do tak drastycznego kroku.

Lady Gaga na MTV Video Music Awards w 2010 roku

Szokującą kreację wykonaną z mięsa Lady Gaga założyła w 2010 roku na galę rozdania MTV Video Music Awards.

Reklama

Swoim, budzącym spore kontrowersje, zachowaniem chciała zaprotestować przeciwko równie kontrowersyjnej polityce USA dotyczącej wojska.

Chodziło o dyskusyjny akt, zwany "Nie pytaj, nie mów", który został wprowadzony przez byłego prezydenta USA, Billa Clintona w 1994 roku. Dokument zabraniał homoseksualnemu i biseksualnemu członkowi sił zbrojnych ujawniania swojej orientacji seksualnej.

Lady Gaga wielokrotnie podkreślała, że swoją mocną stylizacją nie miała zamiaru nikogo urazić, chodziło jej natomiast o to, by zwrócić uwagę na trudną sytuację osób nieheteronormatywnych w amerykańskiej armii. Kreacja Lady Gagi została zaprojektowana przez Franka Fernandeza.

"Poszłam na to rozdanie nagród z ludźmi, którzy zostali wyrzuceni z wojska, ponieważ dokonali coming outu lub zostali odkryci" - wyjaśniła w wywiadzie dla magazynu "Allure" wokalistka. "Nosiłam mięso jako dowód tego, że wszyscy jesteśmy tacy sami".

Kontrowersyjny akt, przeciwko któremu wystąpiła Gaga, został uchylony przez byłego prezydenta USA, Baracka Obamę niedługo po tym, jak artystka zaprezentowała się na czerwonym dywanie.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje