Reklama

Lady Gaga ujawnia bolesne doświadczenia rodzinne

Lady Gaga ujawniła kolejny powód, dla którego zdecydowała się nagrać piosenkę do dokumentu "The Hunting Ground" opowiadającym o gwałtach na studentkach. Wokalista zdradziła, że przemoc seksualną zastosowano wobec jej zmarłej cioci.

Lady Gaga podzieliła się bolesną historią

Kawałek "Til It Happens To You" powstał na potrzeby filmu dokumentalnego "The Hunting Ground" w reżyserii Kirby'ego Dicka. Jest to opowieść o gwałtach, do których dochodzi na kampusach uniwersytetów i akademii w Stanach Zjednoczonych. Film miał swoją premierę w styczniu podczas tegorocznego festiwalu Sundance promującego produkcje niezależne.

Reklama

Za piosenkę Amerykańska Akademia Filmowa przyznała Lady Gadze nominację w kategorii najlepsza piosenka filmowa.

Lady Gaga mocno zaangażowała się w temat, ponieważ sama doświadczyła gwałtu jako nastolatka. O swoich "bolesnych doświadczeniach życiowych" opowiedziała publicznie w grudniu 2014 roku. Wokalistka ujawniła, że mając 19 lat, została zaatakowana przez producenta muzycznego.

Nie była to jednak pierwsza tego typu sytuacja w rodzinie Gagi. Wokalistka opowiedziała o historii swojej cioci, która również padła ofiarą przemocy seksualnej.

"To ważna sprawa nie tylko dla mnie, ale to także ważna sprawa dla mojej rodziny, ponieważ kiedy siostra mojego ojca była w koledżu, została napadnięta na tle seksualnym. Później, to dręczyło ją tak emocjonalnie, że spowodowało toczeń, który pogorszył jej stan i przez to zmarła" - mówiła Gaga.

Wokalistka dodała, że właśnie dlatego ta piosenka tak wiele znaczy dla niej i dla jej rodziny.

Zobacz teledysk "Til It Happens To You":

Zobacz zwiastun filmu "The Hunting Ground":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga | Oscary

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje