Reklama

Krzysztof Krawczyk: "Maleńczuk zaskoczył mnie"

Nowy album Krzysztofa Krawczyka "...bo marzę i śnię", zadziwia nie tylko stroną muzyczną, za którą odpowiedzialni są muzycy związani z polską sceną alternatywną, lecz także nietypowymi dla artysty tekstami. Wśród ich autorów znaleźli się m. in. Adam Nowak z grupy Raz, Dwa, Trzy, Maciek Maleńczuk i znany dziennikarz Daniel Wyszogrodzki. W wywiadzie udzielonym INTERIA.PL Krawczyk powiedział, iż miał wpływ na ostateczny kształt śpiewanych przez siebie tekstów.

- Nie byłem maszynką do śpiewania, jak to zwykle bywa. W tym wypadku teksty były analizowane. Ale tych zamian nie było dużo. Taki Myszor z utworem "Bo jesteś ty", swoją romantycznością, wzruszeniem, bardzo mi odpowiadał. To taka laurka dla naszych kobiet.

Reklama

- Maleńczuk zaskoczył mnie znajomością mojej biografii, chyba że mamy punkty zbieżne, kiedy pisze: Chciałem być marynarzem, chciałem mieć tatuaże. albo Chciałem być piosenkarzem, zwiedziłem świat od Las Vegas po Krym. To są moje wątki biograficzne.

- Daniel Wyszogrodzki w utworze "Jestem sobą" pisze: Jestem starym trubadurem, który ciągle wspina się pod górę. Są to aktualne rzeczy. Ja się absolutnie podpisuję i identyfikuję ze wszystkimi tymi tekstami. Nie wiem nawet, czy nie miałem takiego snu, o jakim śpiewam w piosence "Śnie", bo ten tekst jest mi bliski.

- W piosence "Popatrz", miałem wrażenie, że z tego wszystkiego zwariowałem i czułem się tak, jakbym chciał coś powiedzieć ważnego i udało się to przekazać. Do tego ta niespokojna maniera presley'owska, i aranż, stworzyły coś innego.

- Nie chcieliśmy uciekać od tradycyjnego Krawczyka ze względu na to, że 40 lat mojej pracy, które będę obchodził w przyszłym roku, zobowiązuje mnie do ciągłych poszukiwań jakiegoś miejsca. Przecież ten Krawczyk przypomina konika polnego, skaczącego z kwiatka na kwiatek. Raz romanse rosyjskie, raz Bregovic biesiadny, raz "Disco relax", raz Presley, jeszcze jakieś inne rzeczy. Próbowaliśmy znaleźć takie miejsce, sobie wiadome - wyznał Krawczyk.

Przeczytaj cały wywiadu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciek Maleńczuk | zaskoczenie | Krawczyk | Krzysztof Krawczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje