Reklama

Kreator i Satyricon na Mystic Festival!

Niemiecka grupa Kreator, legenda europejskiego thrash metalu, oraz kultowa norweska formacja blackmetalowa Satyricon - oto kolejne gwiazdy trzeciej edycji Mystic Festival, która odbędzie się 26 października w katowickim Spodku. Niestety, zapowiadana wcześniej formacja Manowar nie zagra na festiwalu. Amerykanie potwierdzili swój udział w imprezie, po czym zażądali wynagrodzenia trzy razy większego niż wcześniej ustalone. Oznaczałoby to znaczną podwyżkę ceny biletów - a na to organizatorzy nie chcieli się zgodzić!

Oto oficlajna informacja, którą otrzymaliśmy od organizatora imprezy, wytwórni Mystic Production:

Reklama

"Kreator, nie bez powodu nazywany europejskim Slayerem, to grupa, której polskim fanom metalu przedstawiać nie trzeba. Ostatni rok zespół Mille Petrozzy musi zaliczyć do wyjątkowo udanych - wystarczy wymienić świetnie przyjętą płytę "Violent Revolution", gigantyczną trasę koncertową obejmującą niemal cały świat i wspaniały koncert wieńczący tegoroczny festiwal Wacken Open Air, gdzie oklaskiwało ich ponad 35 tysięcy fanów metalu! Mamy nadzieję, że w Spodku zgotujecie Kreatorowi nie mniej gorące przyjęcie...

Satyricon. Przez fanów norweskiej sceny nazwa tej grupy wymawiana jest z nabożną niemal czcią. "The Shadowthrone", "Nemesis Divina", "Rebel Extravaganza" - to dzieła, które wytyczyły nowe granice w black metalu. To absolutna klasyka Mrocznej Sztuki! Po wielu latach oczekiwań Norwegowie po raz pierwszy wystąpią w naszym kraju i z tej okazji Satyr obiecał nam wyjątkowy show. Złowieszczy spektakl, którego ponoć długo nie zapomnicie...

Nie będzie Manowar - to prawda. Kiedy w czerwcu br. menedżer zespołu potwierdził udział zespołu w Mystic Festival i zachęcił nas do ogłoszenia tego faktu w Polsce, uczyniliśmy to z radością. Niestety, już dwa tygodnie później Manowar miał nowego menedżera, za którego pośrednictwem zażądał wynagrodzenia niemal trzykrotnie wyższego niż pierwotnie ustalone. Zażądali pieniędzy większych, niż te za które zgodziły się zagrać pozostałe zespoły razem wzięte. Zażądali pieniędzy, za które moglibyśmy sprowadzić gwiazdę pop z pierwszych miejsc list przebojów. Tylko kto potrzebuje jeszcze jednej gwiazdy pop?!

Gdybyśmy przystali na sumę, której domagał się Manowar, bilet na nasz festiwal musiałby kosztować 250 złotych! Do tego nie chcieliśmy i nie mogliśmy dopuścić, więc po kilku tygodniach negocjacji Manowar ostatecznie odwołał swój udział w naszej imprezie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie jest to wiadomość radosna dla fanów tej grupy, ale cieszy nas fakt, że w miejsce jednego dobrego zespołu, udało nam się zaprosić dwa z pewnością nie gorsze.

Już 26 października zapraszamy Was do katowickiego Spodka na trzecią edycję Mystic Festival. Wystąpią formacje: Kreator (thrash metal, Niemcy), Satyricon (black metal, Norwegia), Gamma Ray (heavy metal, Niemcy), Nile (death metal, USA), Sinister (death metal, Holandia), Myrkskog (death / black, Norwegia) i No Return (thrash / death, Francja). Ale to nie wszystko! Pojawi się również zespół-niespodzianka, którego nazwa na razie pozostanie naszą tajemnicą.

Cena biletów w przedsprzedaży 90 złotych (płyta i sektory), w dniu koncertu 100 złotych.

UWAGA! Wszystkich, którzy zamówili bilety w sprzedaży wysyłkowej prosimy o jak najszybszy kontakt i potwierdzenie zamówienia! Każdy kto ze względu na odwołanie występu Manowar nie zdecyduje się na wzięcie udziału w naszym festiwalu - otrzyma natychmiast zwrot pieniędzy, które odeślemy na nasz koszt. Za niedogodności - choć nie powstały z naszej winy - wszystkich serdecznie przepraszamy".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kreator | Satyricon | Manowar | ceny biletów | zarobki | metal | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje