Koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci": Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski po raz pierwszy razem na scenie

W utworze "Jest taki samotny dom" z repertuaru Budki Suflera po raz pierwszy razem na scenie stanęli Krzysztof Cugowski i jego najmłodszy syn - Chris Cugowski. Jak wypadli w duecie na koncercie "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci"?

Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski na koncercie z okazji 25-lecia Fundacji Polsat
Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski na koncercie z okazji 25-lecia Fundacji PolsatPolsat

"Jest taki samotny dom" to singel promujący debiutancki album Budki Suflera - "Cień wielkiej góry". Płyta z 1975 r. zaliczana jest do klasyki polskiego rocka, a wspomniany utwór jest jednym z największych przebojów grupy. Autorami nagrania są nieżyjący już klawiszowiec Romuald Lipko i wokalista Krzysztof Cugowski (muzyka) oraz Adam Sikorski (tekst).

Podczas poniedziałkowego koncertu "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci" Krzysztof Cugowski wykonał "Jest taki samotny dom" w duecie ze swoim najmłodszym synem - Chrisem Cugowskim.

Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci: Krzysztof i Chris Cugowscy - Jest taki samotny dom

"Stres może nie, bardziej ekscytacja, bo to rzeczywiście będzie coś fajnego i ciekawego. Na antenie tak oficjalnie to będzie pierwszy raz, kiedy śpiewam z ojcem, ale nie ostatni na pewno" - mówił przed występem Chris Cugowski w rozmowie z Polsat News.

Ewa Farna i Kayah
Alicja Majewska
Maciej Maleńczuk
Maciej Maleńczuk i Michał Bajor
+14

23-letni Chris Cugowski to syn Krzysztofa z jego drugiego małżeństwa z Joanną. Najmłodszy z braci zaliczył wokalny epizod na płycie "Cugowscy" (posłuchaj singla!), jednak od pewnego czasu wiadomo, że jego największą pasją jest aktorstwo.

Na co dzień Krzysztof Cugowski jr. studiuje aktorstwo na uczelni w Winchester. Tam przedstawia się jako Chris Cugowski.  W marcu 2020 r. najmłodszy syn wokalisty przyjechał do Polski, by nie spędzać izolacji z dala od rodziny. We wrześniu jednak postanowił, że wróci do Anglii.

Krzysztof Cugowski z synem na koncercie "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci"Polsat News

Szersza publiczność poznała go jesienią tego roku, gdy pojawił się w najnowszej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" w Polsacie. W 15. serii zajął ostatecznie szóste miejsce, wygrywając dwa odcinki jako Axl Rose z Guns N' Roses i Damiano David z zespołu Maneskin.

Chris Cugowski utrzymuje się samodzielnie. "Syn pracuje w bardzo eleganckim sklepie z garniturami, marynarkami, koszulami i dodatkami. Na całym świecie młodzi ludzie, którzy studiują, coś robią. Byłoby za pięknie, gdyby wszyscy mieli od razu wszystko. My się cieszymy z żoną, bo dzięki temu on ma szacunek dla pieniądza i wie, jak wygląda praca" - mówił dumny ojciec w wywiadzie dla "Faktu".

Przyrodnimi braćmi Chrisa są dobrze znani na muzycznej scenie Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski, którzy współtworzyli zespół Bracia, by obecnie zająć się swoimi solowymi karierami.

Cugowscy o pomyśle na rodzinną współpracęTV Interia

Cugowski junior nie krył, że bracia byli dla niego inspiracją, ale nie chciał, być "kolejnym bratem, który poszedł w muzykę". "To byłoby pójście na łatwiznę. Dlatego pomyślałem, że chcę zrobić coś innego. Bracia mi pokazywali, że się da i można dobić swego nawet pod presją" - komentował.

Chris ma za sobą już pierwszą poważną rolę aktorską. Wystąpił w serialu "Bridgertonowie", realizowanym przez Netflixa.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas