Reklama

Kombii o latach 80.

Kombi to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. Ostatnio moda na muzykę i image z tamtego okresu powróciła, choć swoje apogeum miała w 2003 roku. W rozmowie z INTERIA.PL Grzegorz Skawiński opowiedział, jak duży wpływ na powrót zreformowanego Kombii miało to zjawisko.

- Nie będę zaprzeczał, że moda na brzmienia lat 80. i związane z tym aranżacje z epoki, nie przeszkodziła nam. Wręcz przeciwnie - pomogła nam - powiedział gitarzysta.

Reklama

Grzegorz Skawiński podkreślił jednak, że odrodzone Kombii ma zamiar przede wszystkim iść do przodu i patrzy w przyszłość. Przeszłość grupy jest jednak raczej tylko bazą do tworzenia nowej jakości.

- Jesteśmy ludźmi, którzy tworzyli taką muzykę, tworzyli takie brzmienie. I nie zachodzi tutaj zjawisko jakiegoś kopiowania stylu, czy mody.

- Nie chcemy być karykaturą samych siebie. Z naszego dorobku z tamtych lat korzystamy bardzo rozsądnie i z umiarem - mówi lider Kombii.

- Mogliśmy nagrać płytę, która brzmiałaby jak wyjęta żywcem z lat 80., bo nawet dysponowaliśmy odpowiednim sprzętem. Ale jako muzycy postawiliśmy na twórczy rozwój, ponieważ bezmyślne kopiowanie przeszłości byłoby dla nas lekką paranoją.

Przeczytaj cały wywiad z Grzegorzem Skawińskim.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zjawisko | grzegorz | moda | Grzegorz Skawiński | Kombii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje