Reklama

Reklama

Kolejni muzycy odchodzą z Kultu. Co się dzieje?

Kult to legendarny już polski zespół. W ostatnich dniach skład grupy mocno się zmienił. Kto odszedł z zespołu?

Kult to legendarny już polski zespół. W ostatnich dniach skład grupy mocno się zmienił. Kto odszedł z zespołu?
Kult to zespół, który łączy pokolenia słuchaczy / Mieszko Piętka /AKPA

Zespół Kult został założony w 1982 w Warszawie przez Kazika StaszewskiegoPiotra Wieteskę.

Sławę zdobył dzięki takim utworom jak "Po co wolność" (sprawdź!), "Mieszkam w Polsce", "Arahja" (posłuchaj!) czy "Gdy nie ma dzieci" (posłuchaj!). 

Od lat grupa koncertuje i wciąż ma ogromne grono fanów, które łączy kolejne pokolenia. 

Reklama

W ostatnich dniach w składzie zespołu doszło do sporych zmian. 1 września z grupy odszedł saksofonista Tomek Glazik

"Tomku kochany, jest nam bardzo przykro ale szanujemy Twoją decyzję, będzie nam Ciebie brakowało na koncertach i w studiu... Dziękujemy Ci za dotychczasową tak miłą i owocną współpracę" - skomentowali członkowie Kultu. 

Kilka dni później, 9 września, z zespołu odszedł kolejny muzyk. "Niestety spadają na nas kolejne ciosy... Dzisiaj rano Janek Grudziński poinformował zespół o podjęciu decyzji o swoim odejściu z naszej ekipy" - czytamy na profilu zespołu.

"Jasiu, życzymy Ci jak najlepiej, chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję, ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę" - dodali.

Grający na instrumentach klawiszowych i gitarze Janusz Grudziński to jeden z muzyków Kultu o najdłuższym stażu. U boku Kazika występował w latach 1982-87, 1989-1998 i ponownie od 1999 r.

Jednocześnie Kult poinformował o nowym członku zespołu - Mariuszu Godzinie, który będzie odpowiedzialny za saksofony. Z kolei następcą Grudzińskiego został Konrad Wantrych (m.in. Believe, Mr. Gil), który pracował z Kazikiem przy jego ostatniej solowej płycie "Zaraza" z czerwca tego roku.

Uspokoili również, że zespół skupia się na przygotowaniach do nadchodzących koncertów. Zagrają m.in. 9 października na warszawskim Stadionie Syrenki. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy