Reklama

Reklama

Katy Perry musi zapłacić trzy miliony dolarów w sprawie o plagiat "Dark Horse"

Wokalistka Katy Perry będzie musiała zapłacić trzy miliony dolarów raperowi Flame'owi. To pokłosie wyroku sądu, który uznał, że piosenka "Dark Horse" jest plagiatem.

Katy Perry przegrała sprawę o plagiat z raperem Flame'em

Sprawa plagiatu utworu "Dark Horse" Katy Perry ciągnęła się pięć lat. Wokalistka i producent muzyczny Dr. Luke zostali oskarżeni przez chrześcijańskiego rapera Marcusa Graya znanego pod pseudonimem Flame, o kopię jego utworu z 2008 roku "Joyful Noise". Zarówno Katy Perry, jak i Luke nie przyznali się do winy.

Choć Perry i Luke tłumaczyli, że nigdy nie słyszeli utworu Graya, a dodatkowo nie słyszą podobieństwa pomiędzy "Dark Horse" i "Joyful Noise", raperowi ciężko było w to uwierzyć, a ich argumenty odpierał stwierdzeniem, że dawniej utwór był bardzo popularny i muzycy mogli usłyszeć piosenkę nawet na gali Grammy.

Reklama

Każda ze stron powołała swoich muzykologów, jednak ich analizy wzajemnie się wykluczały.

Perry tłumaczyła dodatkowo, że zarówno ona jak i Flame wywodzą się z podobnego środowiska, ponieważ ojciec piosenkarki jest pastorem. Mogła więc usłyszeć podobną melodię w czasach dzieciństwa.

Sąd ostatecznie orzekł, że artyści dopuścili się plagiatu i muszą zapłacić Marcusowi Grayowi odszkodowanie. Na kolejnej rozprawie wokalistka ustalono, że raper ma otrzymać aż trzy miliony dolarów odszkodowania.

Singel "Dark Horse" promował czwartą płytę Perry "Prism" z grudnia 2013 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katy Perry | Dr. Luke

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje