Reklama

Jon Schaffer poszukiwany przez FBI po szturmie na Kapitol

Muzyk metalowej kapeli Iced Earth Jon Schaffer jest poszukiwany przez FBI po tym, jak z grupą zwolenników Donalda Trumpa wdarł się do Kapitolu.

Jon Schaffer jest poszukiwany

6 stycznia tłum zwolenników Donalda Trumpa wdarł się do Kapitolu po przemówieniu prezydenta USA, w którym stwierdził, że wybory zostały sfałszowane, a on nie odda władzy. W wyniku zamieszek zmarło pięć osób, a rannych zostało około 50 funkcjonariuszy policji.

Reklama

Waszyngtońska policja oznajmiła, że aresztowała 68 osób, natomiast policja Kapitolu podała, że aresztowanych zostało 14 podejrzanych. To jednak nie koniec poszukiwań. FBI na swojej stronie opublikowało zdjęcia poszukiwanych, którzy wtargnęli do siedziby Kongresu. 

Wśród nich znalazł się muzyk metalowego zespołu Iced Earth Jon Schaffer. Gitarzysta stał na czele pochodu w Kapitolu, miał na sobie czapkę Strażników Przysięgi.

Muzyk w przeszłości wielokrotnie wygłaszał kontrowersyjne poglądy, regularnie pojawiał się na scenie z flagą Konfederacji, a w ostatnim czasie kwestionował pandemię koronawirusa. 

Na protestach pojawili się też przedstawiciele sceny alternatywnej, którzy do tej pory cieszyli się uznaniem dziennikarzy muzycznych - Ariel Pink oraz John Maus.

Ten pierwszy potwierdził swoją obecność w Waszyngtonie, ale jednocześnie odpierał zarzuty, według których również brał udział w szturmie. Artysta stwierdził, że protestował pokojowo.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Schaffer Jon | Iced Earth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje