Reklama

Johnny Depp wygrywa proces z byłą żoną. Joe Perry reaguje

Po długiej sądowej batalii wreszcie usłyszeliśmy werdykt sądu w sprawie Amber Heard kontra Johnny Depp. Była żona aktora została uznana winną zniesławienia i musi zapłacić gigantyczne odszkodowanie - 15 milionów dolarów. Głos zabierają przyjaciele Deppa.

Po długiej sądowej batalii wreszcie usłyszeliśmy werdykt sądu w sprawie Amber Heard kontra Johnny Depp. Była żona aktora została uznana winną zniesławienia i musi zapłacić gigantyczne odszkodowanie - 15 milionów dolarów. Głos zabierają przyjaciele Deppa.
Joe Perry (od prawej) wsparł Deppa /Brian Rasic / Contributor /Getty Images

Johnny Depp nie był obecny na ogłoszeniu wyroku, jest w trakcie trasy koncertowej wraz z Jeffem Beckiem.

Parę dni temu wykonali piosenki: "Isolation" z repertuaru Johna Lennona, "What's Going On" Marvina Gaye oraz "Little Wing" Jimmiego Hendrixa. Publiczność była mocno zaskoczona obecnością Deppa, którego jeszcze paręnaście godzin wcześniej oglądali na ekranach telewizorów prosto z sądu w USA.

Głos zabrał Joe Perry, z którym Depp występuje w zespole Hollywood Vampires

"Dumny i szczęśliwy z powodu dzisiejszego wielkiego zwycięstwa Johnny'ego. Nigdy w nie nie wątpiliśmy, zawsze znaliśmy prawdę i wiedzieliśmy, że zwycięży... Gratulujemy, że dziś odzyskałeś swoje życie" - napisał Perry i zamieścił wspólne zdjęcie ze sceny.

Reklama

Koniec procesu Depp-Heard. Aktorka winna zniesławienia

Sąd uznał, że Amber Heard zniesławiła byłego męża, rozgłaszając, że stosował on wobec niej przemoc domową. Ławnicy przyznali w związku z tym Deppowi odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów, ale Heard będzie musiała zapłacić "tylko" 10,35 miliona dolarów z powodu zapisów w prawie stanu Wirginia, dotyczących odszkodowań karnych. Aktorka ma z kolei otrzymać 2 mln dolarów odszkodowania za zniesławiające ją oświadczenia prawnika Deppa - Adama Waldmana.

Aktorka wydała po wyroku oświadczenie, w którym stwierdziła, że jest "niewymownie" rozczarowana. "Jestem załamana, że góra dowodów wciąż nie wystarczyła, by przeciwstawić się nieproporcjonalnej władzy i ogromnym wpływom mojego byłego męża" - stwierdziła. 

Wyraziła przy tym obawy o bezpieczeństwo kobiet. "A jeszcze bardziej jestem rozczarowana tym, co ten werdykt oznacza dla innych kobiet. To porażka. Cofa nas do czasów, gdy kobieta upominająca się o swoje prawa mogła zostać publicznie zawstydzona i upokorzona. Odrzuca ideę, że przemoc wobec kobiet powinna być traktowana poważnie".

Gwiazda "Aquamana" zasugerowała też, że adwokaci Deppa zmanipulowali ławników, "skłaniając ich" do zignorowania dowodów, które przyczyniły do "jej wygranej" we wcześniejszym procesie w Wielkiej Brytanii. Chodzi o sprawę sprzed prawie dwóch lat, kiedy Depp przegrał proces o zniesławienie, jaki wytoczył brytyjskiemu tabloidowi The Sun". 

Sąd uznał wtedy, że redakcja gazety nie złamała prawa, nazywając gwiazdora "damskim bokserem". Na koniec swojego oświadczenia Heard podkreśliła, że choć smuci się po przegranej, to jeszcze bardziej smutno jej na myśl, że "straciła prawo do swobodnego i otwartego mówienia", które - "jak jej się wydawało" - ma jako Amerykanka.

W zupełnie innym nastroju był po werdykcie ławników Johnny Depp, który nie stawił się w sądzie na odczytanie wyroku. Aktor też wydał jednak oświadczenie, w którym stwierdził, że teraz "nadejdzie dla niego to, co najlepsze". "Sześć lat temu moje życie, życie moich dzieci, życie najbliższych mi osób, a także życie ludzi, którzy przez wiele, wiele lat wspierali mnie i wierzyli we mnie, zmieniło się na zawsze. W mgnieniu oka" - oświadczył. Po czym dodał, że media stawiały mu przez ten czas "fałszywe, bardzo poważne i kryminalne zarzuty", które wywołały "niekończący się zalew nienawistnych treści" pod jego adresem. "Sześć lat później przysięgli oddali mi życie" - podkreślił.

Gwiazdor wyjaśnił też, dlaczego chciał, by ów proces transmitowała telewizja, przez co stał się on "ogólnoświatowym spektaklem o jego życiu". Depp wyznał, że była to decyzja w pełni świadoma i poprzedzona długim namysłem. Transmitowanie zeznań miało sprawić, że nie tylko ława przysięgłych, ale też ludzie na całym świecie, uznali go za niewinnego. "To, co najlepsze dopiero nadejdzie. W końcu rozpoczął się nowy rozdział. Veritas numquam perit. Prawda nigdy nie ginie" - zakończył swoje oświadczenie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Joe Perry | Amber Heard | Johnny Depp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy