Reklama

Reklama

Jethro Lazenby Cave nie żyje. To nie pierwsza tragedia w życiu Nicka Cave'a

Zaledwie wczoraj świat obiegła tragiczna informacja - Jethro Lazenby Cave, syn Nicka Cave'a zmarł w wieku 31 lat. To kolejne straszne wydarzenie w rodzinie australijskiego muzyka. Zaledwie 7 lat temu zginął jego 15-letni syn Arthur.

Nick Cave stracił już dwóch synów

Informacja o śmierci syna Nicka Cave'a, Jethro Lazenby Cave'a pojawiła się w portalu NME. Tragiczne śmierci potwierdził muzyk.

"Z wielkim smutkiem potwierdzam, że mój syn Jethro zmarł. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności" - napisano w komunikacie.

Jethro Lazenby Cave był aktorem i modelem. Pracował dla takich domów mody jak Balenciaga czy Versace.

To kolejna tragedia w rodzinie Nicka Cave'a (sprawdź!). W 2015 roku muzyk był zmuszony wydać podobne oświadczenie, wtedy chodziło o jego syna 15-letniego syna Arthura. "Nasz syn Arthur zmarł we wtorek wieczorem (14 lipca). Był naszym pięknym, kochanym chłopcem. Prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny w tym trudnym czasie" - brzmiał komunikat Nicka Cave'a i jego żony Susie Bick, matki 15-latka.

Reklama

Arthur Cave zginął 14 lipca 2015 roku po upadku z 18-metrowego klifu na plaży w Brighton (Anglia). Jego obrażenia były na tyle poważnie, że medycy nie byli w stanie mu pomóc. Śledztwo wykazało, że nastolatek był pod wpływem LSD, które mogło doprowadzić do jego śmierci. W organizmie nastolatka odkryto także ślady THC, które wskazywało na zażywanie marihuany. 

Arthur (po prawej) i jego bliźniak Earl (po lewej). 

"Choć już go z nami nie ma, nadal czuję wszędzie jego obecność. Słyszę, jak prosi, bym go prowadził, wychowywał i rozmawiał z nim, choć go tu nie ma. Regularnie odwiedza swoją mamę we śnie, pocieszając ją" - pisał Cave na stronie "The Red Hand Files", poświęconej Arthurowi.

Niezwykle mroczna twórczość Nicka Cave'a od samego początku dotyczy m.in. tematu śmierci, przemocy i cierpienia. Gdy muzyk miał 21 lat w wypadku samochodowym zginął jego ojciec, Colin. O jego śmierci dowiedział się od matki, która wyciągała go z aresztu, gdzie trafił za pijaństwo, kradzież i wandalizm. Już jako nastolatek Nick miał kłopoty z prawem (wówczas zaczął eksperymentować z heroiną).

"Śmierć pojawiła się w tym momencie mojego życia, gdy byłem najbardziej zdezorientowany. Ta strata spowodowała w moim życiu pustkę, przestrzeń, w której moje słowa zaczęły pływać, zbierać się i znajdywać swój spokój" - mówił po latach o tym wydarzeniu Nick Cave.

"To było coś, co wstrząsnęło całą rodziną" - przyznał w filmie "20 000 dni na Ziemi" z 2014 r., który dokumentował fikcyjny dzień z życia Nicka Cave'a. U jego boku wystąpili synowie Arthur i Earl. 

Nick Cave ma jeszcze dwoje synów - wspomnianego 22-letniego Earla oraz 31-letniego Luke'a.

Kim był Jethro Cave?

Jethro Cave urodził się w 1991 roku w Melbourne. O tym, że jest synem Nicka Cave'a, dowiedział się, gdy miał osiem lat.

Mężczyzna pracował głównie jako model, próbował też swoich sił w aktorstwie - grał w filmach "Corroboree" i "My Little Princess". Spełniał się też jako fotograf.

Problemy z prawem syna Nicka Cave'a

W kwietniu tego roku Jethro trafił do aresztu po tym, jak zaatakował własną matkę - Bea Lazenby. Według lokalnych mediów najpierw między członkami rodziny doszło do ostrej kłótni.

Adwokaci Cave'a argumentowali, że 31-latek ma poważne problemy psychiczne. U Jethro zdiagnozowano schizofrenię, która zaburzała jego racjonalne osądy.

5 maja model i aktor po wpłaceniu wyszedł na wolność, natomiast sąd orzekł, że mężczyzna musi trafić na terapię uzależnień oraz unikać kontaktu z matką przez następne 2 lata.

Jethro do więzienia trafił również w 2018 roku, po tym, jak skazano go za napaść na partnerkę. Mężczyzna osierocił czwórkę dzieci, które miał z trzema różnymi kobietami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL