Reklama

Reklama

Jackie Evancho opowiedziała o walce z anoreksją. "Miałam kości 80-latki"

Jackie Evancho zdobyła popularność jako 9-latka w "Mam talent". Jednak ostatnie lata dla młodej wokalistki to walka z anoreksją. Zaburzenia odżywiania tak mocno wyniszczyły jej organizm, że u 22-letniej piosenkarki pojawiła się osteoporoza.

Jackie Evancho zdobyła popularność jako 9-latka w "Mam talent". Jednak ostatnie lata dla młodej wokalistki to walka z anoreksją. Zaburzenia odżywiania tak mocno wyniszczyły jej organizm, że u 22-letniej piosenkarki pojawiła się osteoporoza.
Jackie Evancho do dziś walczy z anoreksją /Santiago Felipe /Getty Images

Jackie Evancho zdobyła sławę dzięki udziałowi w piątej edycji amerykańskiego programu "Mam talent". 9-letnia wtedy wokalistka najpierw wygrała internetowe przesłuchanie, a następnie miała okazję wystąpić przed profesjonalnym jury. Udział w programie zakończyła na drugim miejscu.

Po zakończonym talent show ukazała się jej EP-ka "O Holy Night" i zadebiutowała na Billboardzie na drugim miejscu, która rozeszła się w nakładzie ponad 1,1 miliona egzemplarzy.

Łącznie Evancho (posłuchaj!) wydała osiem albumów studyjnych, a ostatni z nich nazwany "The Debut" ukazał się w 2019 roku. Płyty na całym świecie sprzedały się w nakładzie ponad trzech milionów kopii.

Reklama

W 2020 roku wokalistka wystąpiła w programie "The Masked Singer", mający rozpocząć nowy etap jej kariery. Teraz 22-latka zabrała głos na temat swoich problemów zdrowotnych, z którymi zmagała się od dłuższego czasu.

Jackie Evancho o anoreksji. Tak choroba wyniszczyła jej organizm

Wokalistka i gwiazda "Mam talent" udzieliła wywiadu magazynowi "People", w którym opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych. Evancho najpierw cofnęła się do stycznia 2021 roku, kiedy to brała udział w wypadku samochodowym i złamała kręgosłup w dwóch miejscach.

"To nie były normalne złamania. Bardziej takie, które można zobaczy u 80-latków. W ten sposób dowiedziałam się, że moje problemy z odżywianiem doprowadziły do osteoporozy. Miałam ponad 20 lat i osteoporozę" - wspominała.

Osteoporoza powoduje, że kości u człowieka stają się mniej gęste i bardziej łamliwe. O chorobie najczęściej ludzie dowiadują się, gdy dochodzi do złamań. Problem ten dotyka przede wszystkim ludzi w podeszłym wieku.

"Wielu z was nie zna prawdy"

Do osteoporozy doprowadzić może również anoreksja. I na nią cierpiała Evancho. Wokalistka przyznała, że z zaburzeniami odżywiania zmaga się od 15. roku życia i potrafiła przez całe dnie głodować. Leczenie rozpoczęła, gdy miała 17 lat, a problem - jak sama zdradziła - powrócił do niej w trakcie pandemii.

"Musiałam jeść, aby moje kości się wyleczyły, a to ponownie doprowadziło do moich zaburzeń odżywiania, bo przybierałam na wadzę. Gdy w końcu wyzdrowiałam, anoreksja wróciła ze zdwojoną siłą" - opowiadała.

"Wciąż walczę i nie poddaje się, co jest dobre, bo rok temu byłam w bardzo złym miejscu. Jeszcze nie jestem zdrowa, ale udało mi się jakoś sobie z tym radzić i wdrożyć lepsze nawyki żywieniowe" - dodała.

"Niedawno w mediach społecznościowych opublikowałam film, który sprawił, że wielu fanów komentowało moją wagę i zdrowie. Te wypowiedzi mocno mnie uderzyły, ale wiem, że wielu z was nie zna prawdy" - tak zapowiedziała artykuł na Instagramie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama