Reklama

INXS: Hołd dla zmarłego lidera

Pod koniec listopada ukaże się nowa płyta australijskiej grupy INXS "Switch". Na tym wydawnictwie znajdzie się utwór "God's Top 10", dedykowany Michaelowi Hutchence, wokaliście i charyzmatycznemu liderowi zespołu, który popełnił samobójstwo w 1997 roku.

"Switch" to pierwszy studyjny album INXS od śmierci Hutchence'a. Za mikrofonem stanął Kanadyjczyk J.D. Fortune, który pod koniec września zwyciężył w telewizyjnym reality show "Rock Star: INXS" na nowego wokalistę.

Reklama

Pozostali muzycy liczą, że ten piosenkowy hołd sprawi, że duch Hutchence'a natchnie zespół i zaakceptuje Fortune'a w roli swojego zastępcy.

"Kiedy nieśliśmy prochy Michaela z pogrzebu, była potężna burza, z piorunami i deszczem. Kiedy zaprosiliśmy do wspólnych występów Terence'a Trent D'Arby'ego było tak samo. A teraz kiedy nagrywaliśmy finałowy odcinek Rock Star znowu przeszła burza z błyskawicami i potężną ulewą, co się bardzo rzadko zdarza w Los Angeles" - mówi saksofonista Kirk Pengilly.

"Na dodatek nasz pierwszy występ z J.D. Fortunem, który miał się odbyć na świeżym powietrzu, został dosłownie zmyty właśnie przez ulewę i burzę z piorunami" - dodaje muzyk, który uważa te wypadki pogodowe za znaki od nieżyjącego wokalisty.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: INXS | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje