Reklama

Ile Kanye West wydał na swoją kampanię prezydencką? Kwota zwala z nóg

Raper, który startował w wyborach prezydenckich 2020 roku, poniósł w nich sromotną klęskę, zdobywając tylko 66 tys. głosów. Na dodatek utopił w kampanii mnóstwo pieniędzy.

Kim Kardashian i Kanye West wzięli ślub w 2014 roku

W ostatnich tygodniach media piszą o artyście głównie w kontekście jego rozwodu z Kim Kardashian

Reklama

Potok tych informacji przerwała ciekawostka związana z udziałem rapera w ostatnich wyborach prezydenckich, w których rzucił wyzwanie Donaldowi TrumpowiJoe Bidenowi.

Z raportu opublikowanego przez Federalną Komisję Wyborczą wynika, że raper wydał na kampanię 13,2 mln dolarów, z czego aż 12 mln pochodziło z jego własnych środków. Łącznie przeznaczył na kampanię 14,5 mln. Jako że na Westa zagłosowało 66 tys. wyborców, oznacza to, że jeden głos kosztował go niemal 200 dolarów.

Zamiar startowania w wyborach West ogłosił 4 lipca, czyli w amerykańskie święto niepodległości. Ubiegał się o urząd prezydenta USA z ramienia Partii Urodzinowej. Postulował m.in. milion dolarów dla każdej kobiety, która ma dziecko oraz legalizację marihuany. Wcześniej West był zagorzałym zwolennikiem Donalda Trumpa, z którym nawet spotkał się w Białym Domu.

Podobno to udział rapera w wyborach przelał czarę goryczy w jego małżeństwie z Kim Kardashian. Najbardziej szokujący był moment, gdy na wiecu otwierającym jego kampanię przyznał, że powstrzymał Kim przed aborcją, gdy ta dowiedziała się, że jest w ciąży.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kanye West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje