Reklama

Reklama

Iggy Azalea w końcu z drugą płytą "In My Defense". W obronie siebie i kobiet

19 lipca do sprzedaży trafił drugi album Iggy Azalei "In My Defense". Na drugą płytę raperki trzeba było czekać aż pięć lat. Dlaczego tak długo? Raperka miała po drodze mnóstwo innych kłopotów.

Iggy Azalea powraca z nową płytą

Debiutancki album Iggy Azalei - "The New Classic" - ukazał się w 2014 roku. Płyta trafiła na trzecie miejsce listy Billboard, a w ostatecznym rozrachunku sprzedała się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i pokryła się platyną.

Po intensywnym okresie promocyjnym, Azalea zaczęła myśleć o drugim krążku. Wkrótce okazało się, że wydanie kontynuacji debiutu przez raperkę wcale nie jest takie proste.

Płyta Australijki początkowo miała ukazać się w 2016 roku, jednak problemy osobiste (rozstanie z koszykarzem Nickiem Youngiem) sprawiły, że Azalea postanowiła przesunąć premierę.

Album "Digital Distoriton" promowały single "Mo Bounce", "Switch" (posłuchaj!) i "Team" (sprawdź klip!), a ostatecznie kilka razy przekładana premiera albumu sprawiła, że krążek o tym tytule i w formie, jaką pierwotnie zakładano, nigdy się nie ukazał.

Reklama

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie "Mo Bounce" w serwisie Teksciory.pl!

Raperka nie kryła swojej frustracji ze względu na takie działania jej wytwórni (szefowie labelu byli zdania, że raperka nie udźwignie psychicznie promocji materiału), a na początku 2018 roku rozpoczęła prace nad EP-ką "Suriving The Summer". Ta również miała dość płynną datę premiery, co rozzłościło tym razem fanów raperki.

Ci zarzucili bowiem swojej idolce, że zamiast robić muzykę, woli wrzucać do sieci roznegliżowane zdjęcia. Raperka broniła się, twierdząc, ze premiera nie jest zależna tylko od niej.

"Mówcie, co chcecie o moich zdjęciach na Instagrama, ale szczerze to dla mnie inny obszar kreatywności, na którym mogę się skupić  - kiedy czasem jestem w ponurym miejscu lub czuję się w stagnacji. Przez większość czasu chcę, aby mój projekt ukazał się nawet na wczoraj. Ale nie tylko ja o tym decyduję" -  odpowiadała 28-letnia Australijka.

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie "Savior" w serwisie Teksciory.pl!

Ostatecznie w lipcu zapowiadany minialbum trafił do sieci, ale nie zrobił furory. Taki obrót spraw oraz odwołanie jej trasy koncertowej po Stanach, ostatecznie przechyliło czarę goryczy. Raperka pożegnała się z Island Records i postanowiła założyć własną wytwórnię.

Pierwszą płytą, którą Azalea wyda sama jest krążek "In My Defense", który promuje singel "Started".

"To oświadczenie o tym, że kobiety nie mają zdolności obrony przed publicznymi spojrzeniami, nie jest to moje odrodzenie" - napisała na Twitterze Australijka, po tym jak jej fani komentowali okładkę jej płyty, sugerując, że raperka próbuje wystartować od nowa ze swoją karierą.

Sprawdź tekst utworu "Started" w serwisie Teksciory.pl!

Początkowo premiera płyty zapowiadana była na przełom czerwiec, jednak ze względu na wyciek nagich zdjęć Azalei do sieci, raperka postanowiła zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych. Dopiero po powrocie sprecyzowała datę wyjścia swojego albumu.

Tytuł wydaje się dobrze korespondować z oświadczeniem raperki, które opublikowała po wycieku jej nagich zdjęć z sesji dla "GQ" z 2016 roku.

"Wiele komentarzy, które widzę, w szczególności od mężczyzn, dzielących się swoimi przemyśleniami i fantazjami na temat mojego ciała, bardzo mi przeszkadza. Bezbożne rzeczy, które ludzie mówią, są przytłaczające i sprawiają, że mam ochotę wszystko rzucić. Jeśli kiedykolwiek zostałeś upokorzony przed rodziną i tymi, na których ci zależy, może możesz odnieść się do tego, przez co przechodzę" - skomentowała całą sytuację.

Raperka umie dbać o swoje interesy, bronić swojej godności i nie zamierza nikomu się podporządkowywać. Pytaniem pozostaje, czy sam album Azalei ma szansę się obronić na listach sprzedaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy