Reklama

Reklama

Hozier krytykuje Kościół i papieża Franciszka

Za sprawą utworu "Take Me To Church" Hozier stał się niemal przedstawicielem krytykowanej społeczności LGBT. W jednym z wywiadów wokalista zabrał głos w kwestii homofobii i dyskryminacji prowadzonej przez Kościół katolicki.

Hozier broni społeczności LGBT

Hozier wypowiedział się w rozmowie na temat Kościoła katolickiego i popularności papieża Franciszka.

"To jeden z paradoksów i niesamowita hipokryzja tej organizacji. Papież przyjechał tu w tamtym roku i powiedział: 'Kim jestem, żeby oceniać czyjąś orientację seksualną?'. Myślę, że to ważne, aby rozróżniać nieszczere poparcie względem czegoś od rzeczywistej zmiany. Uważam, że to pełne nadziei, ale mówienie w 2015 roku 'Kim jestem, by oceniać?' jest czymś, co powinno być wypowiedziane 100 lat temu" - tłumaczył Hozier.

Reklama

Wokalista dodał, że Kościół ma niezaprzeczalną, zinstytucjonalizowaną i irracjonalną "awersję do homoseksualizmu" i m.in. to wpłynęło na jego twórczość oraz doprowadziło do powstania jego największego przeboju - utworu "Take Me To Church".

Zobacz teledysk "Take Me To Church":

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Take Me To Church" w serwisie Tekściory.pl!

Przypomnijmy, że papież Franciszek nagrał płytę inspirowaną rockiem, której premiera będzie miała miejsce 27 listopada. Album promuje singel "Wake Up! Go! Go! Forward!".

Posłuchaj utworu "Wake Up! Go! Go! Forward!":

Sprawdź tekst utworu "Wake Up! Go! Go! Forward!" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje