Reklama

#Hot16challenge2: Etiennette Wiśniewska nominowała Billie Eilish!

Ponad 100 tysięcy wyświetleń zdobyło już nagranie niespełna 14-letniej Etiennette Wiśniewskiej w ramach akcji #Hot16Challenge2.

Ponad 100 tysięcy wyświetleń zdobyło już nagranie niespełna 14-letniej Etiennette Wiśniewskiej w ramach akcji #Hot16Challenge2.
Michał Wiśniewski z Etiennette w 2016 r. /Krzysztof Jarosz /Agencja FORUM

Pierwsza odsłona #Hot16Challenge zorganizowana została w 2014 roku i włączyła się do niej niemal cała scena rapowa. 

#Hot16Challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. 

Kontynuację akcji w tym roku postanowił rozpocząć Solar (sprawdź!), a towarzyszy jej zbiórka na walkę z koronawirusem.

Tym razem, za sprawą Taco Hemingwaya, który nominował Klocucha, wyzwanie wyszło poza środowisko związane z rapem. Nagrania stworzyli m.in. Kuba WojewódzkiPaweł Domagała, Dawid PodsiadłoMargaretKatarzyna Nosowska czy Krzysztof Zalewski.

Reklama

Do zabawy przyłączyli się także politycy. Swoją zwrotką pochwalił się m.in. Andrzej Duda. Nagranie z jego udziałem szybko rozeszło się po sieci. Za sprawą wersu o "ostrym cieniu mgły" (sprawdź!) szesnastka prezydenta stała się głównym tematem żartów.

Etiennette Wiśniewska do akcji została nominowana przez swojego ojca Michała Wiśniewskiego.

"Udźwignęłaś miłość do muzyki i nie tylko. Love U." - napisał pod nagraniem córki wzruszony lider Ich Troje.

13-latka sama napisała tekst swojej szesnastki. Za bit i mix odpowiada Kubzik.

Do dalszej zabawy Etiennette Wiśniewska nominowała swoją mamę Annę Żeńcę (w latach 2006-2011 była żoną Michała Wiśniewskiego, od marca 2020 r. ponownie jest wokalistką Ich Troje), uczestniczkę "The Voice of Poland""Bitwy na głosy" Karolinę Żuk, wspomnianego Kubzika i... Billie Eilish.

Dodajmy, że w skarbonce założonej przez Solara jest już ponad 2,6 mln złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Kwota wpłaty jest dowolna, wpłacają zarówno muzycy, którzy biorą udział w wyzwaniu, ale także fani.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hot16Challenge2 | Etiennette Wiśniewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy