Reklama

#Hot16Challenge2: artyści zebrali już ponad milion złotych na walkę z koronawirusem!

Akcja #Hot16Challenge2 rozkręciła się na dobre. W zabawę wciągnęli się weterani rapu, młodzi przedstawiciele sceny oraz osoby w ogóle z nią niezwiązane. Wszystko w szczytnym celu.

W #Hot16Challenge2 wzięła udział m.in. Katarzyna Nosowska

Pierwsza odsłona #Hot16Challenge zorganizowana została w 2014 roku i włączyła się do niej niemal cała scena rapowa. 

Reklama

#Hot16Challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. 

Kontynuację akcji w tym roku postanowił rozpocząć Solar, a towarzyszy jej zbiórka na walkę z koronawirusem.

Cel jaki założył raper to milion złotych. Po swojej zwrotce do zabawy zaprosił m.in. BiałasaMatę oraz Taco Hemingwaya.

Swoje zwrotki do tej pory nagrali m.in.: SzpakuBedoesKęKęŁonaSpinacheGruby MielzkyBorixonPaluchJan-rapowanieOtsochodziSentinoSmolastySariusKozaEroSchafter, Mata, O.S.T.R.Fisz

Tym razem, za sprawą Taco Hemingwaya, który nominował Klocucha, wyzwanie wyszło poza środowisko związane z rapem. Nagrania stworzyli m.in. Kuba Wojewódzki, Paweł DomagałaDawid Podsiadło, Margaret, Katarzyna Nosowska czy Krzysztof Zalewski.

Do akcji przyłączył się nawet Adam Bodnar, którego nominował profesor Marcin Matczak (ojciec młodego rapera Maty). "Sprawdź jak nawija Bodnar RPO / Konstytucja to dla mnie wersy modlitwy / Nie oddam jej na pastwę dissującej sitwy" - słyszymy na nagraniu.

W skarbonce założonej przez Solara jest już prawie 1,2 mln złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Kwota wpłaty jest dowolna, wpłacają zarówno muzycy, którzy biorą udział w wyzwaniu, ale także fani. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hot16Challenge2 | koronawirus | pandemia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje