Reklama

#Hot16Challenge2: Profesor Marcin Matczak przyjął wyzwanie

Akcja #Hot16Challenge2 rozkręciła się na dobre. W zabawę wciągnęli się weterani rapu, młodzi przedstawiciele sceny oraz osoby w ogóle z nią niezwiązane. Jednym z uczestników był ceniony profesor, Marcin Matczak.

Profesor Marcin Matczak wziął udział w #Hot16Challenge2

#Hot16Challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. 

Reklama

Pierwsza odsłona #Hot16Challenge zorganizowana została w 2014 roku i włączyła się do niej niemal cała scena rapowa. 

Kontynuację akcji w tym roku postanowił rozpocząć Solar, a towarzyszy jej zbiórka na walkę z koronawirusem.

Cel jaki założył raper to milion złotych. Po swojej zwrotce do zabawy zaprosił m.in. BiałasaMatę oraz Taco Hemingwaya.

Swoje zwrotki do tej pory nagrali m.in.: SzpakuBedoesKęKęŁonaSpinache, Gruby MielzkyBorixonPaluch, Jan-rapowanieOtsochodziSentinoSmolastySariusKozaEro i Schafter.

Tym razem, za sprawą Taco Hemingwaya, który nominował Klocucha, wyzwanie wyszło poza środowisko związane z rapem. Nagrania stworzyli m.in. Kuba Wojewódzki, Paweł Domagała czy Dawid Podsiadło. Nominowany został też ojciec popularnego ostatnio rapera - Maty.

Profesor Marcin Matczak przyjął wyzwanie. W tekście skomentował obecną sytuację polityczną, rapował o konstytucji i PiS-ie. Do zabawy nominował Liroya, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Seweryna, Adama BodnaraTomasza Lisa.

Akcja nie obyła się również bez kontrowersji. Krytyce poddano m.in. Kukona i Sariusa, którzy nie tylko podważyli sens całej akcji, ale i w swoich zwrotkach wprost zasugerowali, że pandemia koronawirusa to kłamstwo.

Do tej pory dzięki akcji #Hot16Challenge2 na walkę z koronawirusem udało zebrać się ponad 500 tys. złotych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Matczak | Hot16Challenge2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje