Reklama

Reklama

Hakerzy naciągnęli fanów Ozzy'ego Osbourne'a na tysiące dolarów

Ozzy Osbourne postanowił pójść z duchem czasu i wypuścił do sieci NFT CryptoBatz (oryginalne grafiki nietoperzy). Jednak biznes muzyka zdecydowali się storpedować hakerzy, którzy zaczęli naciągać fanów gwiazdora na duże pieniądze.

Ozzy Osbourne i jego fani zostali naciągnięci przez hakerów

NFT, czyli non fungible token, to token kryptograficzny dający kupującemu na własność coś unikatowego w wersji cyfrowej. Ostatnio w ten trendujący, ale i budzący sporo kontrowersji biznes wszedł Ozzy Osbourne (posłuchaj!).

Członek Black Sabbath do sieci wypuścił 9666 tokenów CryptoBatz (grafiki nietoperzy). Jak się jednak okazało wokalista oraz jego fani stali się celem hakerów.

Według serwisu The Verge oszuści przejęli kontrolę nad linkiem udostępnionym na przez Osbourne’a i stworzyli przekierowanie na własne konto. W ten sposób kryptowaluty fanów gwiazdora trafiały do ich portfela.

Reklama

Szacuje się, że hakerzy w ten sposób mogli zarobić 41 tys. dolarów. Oszukanych ma być ponad 1300 osób.

"Jest nam bardzo przykro z powodu osób, które padły ofiarą oszustów, ale nie możemy wziąć odpowiedzialności za ich działania, gdyż wykorzystywały one platformę Discord, nad którą nie mamy absolutnie żadnej kontroli. Naszym zdaniem można by łatwo zapobiec temu wszystkiemu, gdyby Discord miał lepszą drużynę wsparcia pomagającą ochraniać duże projekty jak nasz" - czytamy w oficjalnym komentarzu firmy Sutter Systems, która odpowiada za CryptoBatz.

Sam Discord wystosował jedynie krótki komunikat o badaniu sprawy. Sprawy nie komentuje również Ozzy Osbourne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy