Reklama

Genesis powraca? W sieci krąży od plotek!

O reaktywacji Genesis spekuluje się w zasadzie od ponad dekady. Coraz więcej wskazuje na to, że pogłoski mogą być prawdziwe. Co już wiemy?

Byli i obecni muzycy Genesis w 2014 r. - od lewej: Peter Gabriel, Steve Hackett, Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutheford

W 2006 r. na potrzeby trasy "Turn It On Again" zespół występował jako trio: Phil Collins (wokal, perkusja), Mike Rutheford (gitara, bas) i Tony Banks (klawisze). Od tego czasu działalność Genesis jest zawieszona, a co jakiś czas pojawiają się pogłoski o reaktywacji.

Reklama

W połowie 2016 r. swój powrót na scenę ogłosił Phil Collins, który rok później rozpoczął serię koncertów pod szyldem "Not Dead Yet Tour" - od tytułu swojej autobiografii.

W ramach trasy wokalista w czerwcu 2019 r. wystąpił na swoim pierwszym solowym koncercie w Polsce - na PGE Narodowym w Warszawie.

Na trasie wspierał go m.in. stary druh Daryl Stuermer, który w koncertowym składzie Genesis jako gitarzysta i basista pojawił się już pod koniec lat 70. Z kolei na perkusji (ze względów zdrowotnych Phil Collins porzucił już ten instrument) grał 18-letni obecnie syn Phila - Nicholas Collins.

Według ostatnich plotek Collins, Banks, Rutheford ze wsparciem Stuermera i Collinsa juniora pod koniec roku mają zagrać kilkanaście koncertów pod szyldem Genesis. Oficjalne ogłoszenie spodziewane jest w środę 4 marca.

Ostatnio muzycy tworzący trzon grupy mieli spotkać się w Nowym Jorku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Genesis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje