Reklama

Garbage świętuje 20-lecie

Zespół Garbage będzie świętować 20. rocznicę istnienia w wielkim stylu. Muzycy wyruszają w trasę "20 Years Queer Tour" po Stanach Zjednoczonych.

Wokalistką Garbage jest Shirley Manson

W trakcie występów na żywo formacja zaprezentuje po raz pierwszy wszystkie utwory z debiutanckiego albumu "Garbage".

Reklama

"Zespół Garbage powstał z wyjątkowych elementów i w nietypowych warunkach, dlatego sukces naszej pierwszej płyty był dla nas szokiem. Tak samo jesteśmy zaskoczeni faktem, że po tylu latach nadal istniejemy. Z ogromnym entuzjazmem podchodzimy do zbliżającej się trasy. Duża część naszego życia została uwieczniona na debiucie. To album, który zajmuje szczególne miejsce w sercach naszych fanów, dzięki którym istniejemy tak długo. Nie możemy się doczekać. Ta trasa będzie jak jedna wielka eksplozja" - mówi gitarzysta zespołu Steve Marker.

Jeszcze tego lata, w 20 rocznicę istnienia zespołu, ukaże się jubileuszowe wydanie albumu "Garbage". Na specjalnej edycji znajdą się zremasterowane utwory, nowe remiksy oraz nowe wersje piosenek, które nigdy wcześniej nie zostały wydane.

W 1995 r. na półki sklepowe trafił pierwszy album zespołu Garbage zatytułowany po prostu "Garbage", który okazał się wielkim przełomem w karierze formacji. Był to czas kiedy muzyka grunge zdominowała fale radiowe oraz kulturę mainstreamu. Charakterystyczne podejście do komponowania oraz produkcji, przeplatane elementami rocka, popu i muzyki elektronicznej przykuło uwagę zarówno krytyków jak i fanów na całym świecie.

Na albumie znalazły się takie przeboje jak: "Vow", "Queer", "Stupid Girl" oraz "Only Happy When It Rains". Płyta otrzymała trzy nominacje do prestiżowej nagrody Grammy, w tym za najlepszy debiut oraz najlepszy utwór rockowy.

Zobacz teledysk "Androgyny":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Garbage

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL