Reklama

Festiwal w Opolu 2022: Kim jest Kaja Gniecioszek? [TELEDYSK, TEKST]

Niespełna 15-letnia Kaja Gniecioszek to jedna z uczestniczek konkursu Debiuty podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Kto przygotował dla młodej wokalistki utwór "Głowa do góry"?

Niespełna 15-letnia Kaja Gniecioszek to jedna z uczestniczek konkursu Debiuty podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Kto przygotował dla młodej wokalistki utwór "Głowa do góry"?
Kaja Gniecioszek z rodzicami: Ireneuszem i Wiolą /Mateusz Grochocki/Dzień Dobry TVN /East News

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny festiwal w Opolu odbył się w dniach 3-6 września 2021. W tym roku organizatorzy postanowili przywrócić termin przed wakacjami - 17-21 czerwca.

Drugiego dnia imprezy odbędzie się m.in. koncert Debiuty.

O nagrodę powalczą Kaja Gniecioszek, Marie, Magdalena Meg Krzemień, Weronika Szymańska, Basia Giewont, Amelia Dubanowska, Anna Hnatowicz, Franciszek Barnowski, Wiktor Kowalski i SSKJEGG.

Opole 2022: Kim jest Kaja Gniecioszek?


Niespełna 15-letnia wokalistka z Kostrzyna nad Odrą zadebiutuje na święcie polskiej piosenki z utworem "Głowa do góry" utrzymanym w stylu reggaeton.

Reklama

Kaja z muzyką związana jest od dziecka, a od kilku lat nagrywa swój autorski materiał.

Kompozytorem muzyki "Głowa do góry" jest Marcin Nierubiec, który tworzył utwory dla Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Izabeli Trojanowskiej, Dody i wielu innych. W 2021 roku jego kompozycja "Chowam się" w wykonaniu Ani Byrcyn zwyciężyła Konkurs Debiutów na 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Sprawdź tekst piosenki "Głowa do góry" w serwisie Tekściory.pl!

Z kolei tekst napisał Marek Dutkiewicz, który stworzył wiele największych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej jak "Dmuchawce, latawce, wiatr" Urszuli, "Szklana pogoda" Lombardu czy "Jolka, Jolka" Budki Suflera.

"Nie jest łatwo napisać pieśń dla wokalistki tak młodej. Co mnie przekonało do tego wyzwania to brawura z jaką Kaja Gniecioszek wykonała moją 'Aleję Gwiazd', a zaręczam, nie jest to numer prosty i oczywisty. Kompozycja Marcina Nierubca czekała na właściwą osobę i kiedy Kaja pojawiła się na horyzoncie namówiłem Tomasza Jankowskiego z Lemon Records na ten skok. Chciałem aby tekst był na przekór naszemu czasowi optymistyczny i przede wszystkim - nie infantylny" - mówi Marek Dutkiewicz.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opole 2022 | Festiwal w Opolu | Marcin Nierubiec | marek dutkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama