Reklama

Festiwal w Opolu 2022. Justyna Steczkowska świętuje jubileusz [RELACJA]

Koncert z okazji 50. urodzin Justyny Steczkowskiej to drugi sobotni występ w ramach trwającego 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Co wydarzyło się na scenie?

Koncert z okazji 50. urodzin Justyny Steczkowskiej to drugi sobotni występ w ramach trwającego 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Co wydarzyło się na scenie?
Justyna Steczkowska świętuje swój jubileusz na festiwalu w Opolu /AKPA

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny festiwal w Opolu odbył się w dniach 3-6 września 2021. W tym roku organizatorzy postanowili przywrócić termin przed wakacjami - 17-21 czerwca.

Festiwal rozpoczął się piątkowymi koncertami "Od Opola do Opola. Wielkie Gwiazdy! Legendarne Przeboje""Folkowe Opole".

Za nami też pierwszy sobotni konkurs Premiery, w którym bezapelacyjnie triumfowała Karolina Lizer.

"Dziewczyna szamana – 50. urodziny Justyny Steczkowskiej"

Kolejnym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu w Opolu jest specjalny koncert Justyny Steczkowskiej. "Jej jubileuszowy recital nie mógłby odbyć się w innym miejscu niż scena opolskiego amfiteatru. Właśnie tutaj w 1994 roku zdobyła Grand Prix festiwalu, a Irena Santor wypowiedziała o niej często powtarzane, pamiętne słowa 'Nie zgubmy tej perły'" - czytamy w zapowiedzi.

Reklama

Prowadzący Marek Sierocki zapowiedział wokalistkę jako "królową polskiego popu".

Występ rozpoczął się od tytułowego utworu koncertu, czyli od "Dziewczyny szamana", a na scenie bohaterkę wieczoru na skrzypcach wspierała jej siostra - Krystyna Steczkowska.

Drugą piosenkę "Za karę" Justyna Steczkowska zaśpiewała w nowej kreacji - w spodniach, czarnej marynarce i staniku zdobionym cekinami.

W przerwie na kolejne przebieranki zaprezentowano życzenia nagrane przez m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Michała Wiśniewskiego, Cezarego Pazurę, sanah, Afromental, Natalię Kukulską, Felicjana Andrzejczaka, Piotra Kupichę, Janusza Radka, Halinę Frąckowiak, Sławka Uniatowskiego, Anię Rusowicz, Katarzynę Cerekwicką, Mietka Jureckiego, Maję Hyży, Danutę Błażejczyk, Sławomira i Kajrę, Pectus, Andrzeja Rosiewicza, Andrzeja Rybińskiego, Staszka Karpiela-Bułeckę, Marka Piekarczyka, Golec uOrkiestrę, Agustina Egurrolę oraz Bolesława Pawicę, reżysera jubileuszu i autora m.in. teledysku "Grawitacja". Skoczek narciarski i nadworny żartowniś kadry Piotr Żyła złożył życzenia z okazji "50-lecia kariery", najwyraźniej myląc to z urodzinami wokalistki.

Utwór "Sanktuarium" Justyna zadedykowała swojej mamie Danucie Steczkowskiej, która zmarła w listopadzie 2020 r. po długiej walce z ciężką chorobą. "Ten czas bardzo mnie zmienił jako człowieka. Kochajcie swoich rodziców" - zaapelowała ze sceny.

Kolejne piosenki to "Wrogu mój", "Tango" (różowa kreacja i odsłonięte nogi), "Grawitacja" (lejąca się kreacja i złote szpony), "Oko za oko" czy pochodzące z repertuaru grupy Maanam "Boskie Buenos" (fluorescencyjny strój).

Wokalistka w Opolu usłyszała od publiczności "Sto lat", a na scenie odebrała nagrodę TVP Polonia ("Artysta bez granic") i kwiaty. Justyna Steczkowska zdradziła, że w 2023 ruszy w "najbardziej wymagającą trasę" z repertuarem Ewy Demarczyk.

Na zakończenie zaśpiewała nową piosenkę "D.N.A." utrzymaną w klubowym klimacie.

Sprawdź tekst "D.N.A" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Justyna Steczkowska | Opole 2022 | Festiwal w Opolu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy