Reklama

Fani k-popu ośmieszyli TVP. To oni stali za wynikami sondy "Strefy Starcia"

Ankieta programu "Strefa Starcia" dotycząca adopcji dzieci przez pary homoseksualne obiegła sieć, po tym, jak TVP z powodu niekorzystnego wyniku, postanowiła ją usunąć. Jak się okazuje za adopcją dzieci głosowało liczne grono nastoletnich fanów k-popu.

Michał Adamczyk jest prowadzącym program "Strefa Starcia"

Przypomnijmy, że w weekend na Twitterze programu "Strefa Starcia" pojawiła się ankieta pt. "Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne".

Reklama

W momencie, gdy w ankiecie aż 53 procent głosów oddano na opcję "TAK", TVP skasowała sondę twierdząc, że padła ofiarą wykupionych farm trolli.

Użytkownicy Twittera sympatyzujący z prawicą natychmiast zaczęli śledzić głosujących i doszli do wniosku, że atak hakerski nastąpił z Korei Południowej. Część internautów nie miała bowiem pojęcia, jak silną społecznością w serwisie jest polskie grono fanów muzyki k-pop.

Szybko okazało się, że fani zaczęli podawać sobie sondę "Strefy Starcia" i głosowali w niej, opowiadając się za adopcją dzieci przez pary homoseksualne.

Posłuchaj przeboju "Idol" gwiazdy k-popu grupy BTS!

Dzięki akcji na rzecz tolerancji, k-pop w kraju zyskał nowych zwolenników, co zaskoczyło nawet samych fanów gatunku, którzy do tej pory czuli się wyśmiewani w polskiej sieci z powodu tego, czego słuchali:

"Wow jestem pod wrażeniem, że ludzie dziękują nam za to jak ‘rozwaliliśmy’ pewnego tweeta. Miło czyta się komentarze jak dorośli ludzie piszą, że przekonali się do kpopu. Po prostu wow".

"Czy naprawdę nastały te czasy, kiedy zostaliśmy pochwaleni i ludzie się z nami zgadzają? Może jeszcze jako fani kpopu przestaniemy być postrzegani jako oddzielny gatunek #kpop".

Posłuchaj przeboju "Fantastic Baby" południowokoreańskiej grupy Bigbang!

"K-pop uczy nas tolerancji, samoakceptacji, szacunku i łączy ludzi z całego świata. Nie ważna jest tu płeć, pochodzenie, wiek, język czy religia. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Niektórzy po prostu tego nie zrozumieją i dalej będą stawiać na swoim, wyzywając do tego artystów".


Dowiedz się więcej na temat: k-pop | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje