Reklama

Reklama

Eurowizja 2019: Lidia Kopania po 10 latach znów próbuje ("Scars Are Beautiful")

Poniżej możecie posłuchać piosenki "Scars Are Beautiful" - to eurowizyjna propozycja Lidii Kopanii, która reprezentowała Polskę w tym konkursie w 2009 r.

Lidia Kopania ponownie próbuje swoich sił w preselekcjach do Eurowizji

Przypomnijmy, że w 2009 roku Lidia Kopania utworem "I Don't Wanna Leave" zwyciężyła w krajowych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji i reprezentowała Polskę podczas półfinałowych koncertów w Moskwie. Nie udało się jej wówczas awansować do finału (zajęła 12. miejsce w półfinale).

40-letnia wokalistka ma w dorobku w sumie trzy płyty - ostatnia z nich to "Pod słowami" z listopada 2015 r. Kopania nie stronie też od nagości - w 2014 r. pojawiła się na okładce "Playboya".

Lidia postanowiła spróbować nawiązać do swojego największego sukcesu i ponownie zgłosić swoją piosenkę do preselekcji do Eurowizji.

Reklama

Utwór "Scars Are Beautiful" jest efektem współpracy wokalistki ze szwedzkimi autorkami i kompozytorkami, które na co dzień pracują w Universal Music w Szwecji. Ylva i Linda Perssen to bliźniaczki, które niejednemu wokaliście skomponowały już utwory na Eurowizję. W latach 2013-19 aż 39 ich utworów znalazło się w krajowych finałach preselekcji do Eurowizji i Eurowizji Junior w 17 krajach.

Lidia Kopania zna dziewczyny od lat i to one się zgłosiły do niej z tą piosenką.

Przypomnijmy, że w tym roku polskiego reprezentanta na Eurowizję wybierze wewnętrzna komisja TVP. Wyniki znane będą do piątku 15 lutego.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lidia Kopania | eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje