Reklama

Eric Forest: "Nie mam z pozwem nic wspólnego"

Eric Forest, były basista i wokalista kanadyjskiej formacji Voivod, twierdzi, że nie pozwał swoich niedawnych kolegów do sądu i nie zamierza tego zrobić. Postępowanie, które ma na celu uzyskanie odszkodowania za utratę zdrowia, wszczęła rzekomo jego firma ubezpieczeniowa.

Przypomnijmy - w sierpniu 1998 roku na niemieckiej autostradzie rozbił się furgon, którym podróżowali muzycy Voivod. Najpoważniejsze obrażenia odniósł Eric Forest, który w wypadku stracił stopę i trzy kręgi (zastąpiono je sztucznymi), a do dzisiejszego dnia zażywa lekarstwa uśmierzające ból.

Reklama

Kilka dni temu na oficjalnej stronie internetowej Voivod opublikowana została wiadomość, jakoby Forest pozwał zespół, domagając się od nich odszkodowania za poniesione straty. Były frontman zespołu twierdzi jednak, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego, a za postępowaniem sądowym (które rzeczywiście jest w toku) stoi jego firma ubezpieczeniowa, próbująca odzyskać część kosztów leczenia muzyka.

"Ta sytuacja przybrała rozmiary nieproporcjonalne do swojej wagi. Nie pozwałem Voivod ani ich menedżera, nie wierzcie każdej plotce, którą słyszycie! Granie w Voivod było dla mnie zaszczytem, a pozew złożyła moja firma ubezpieczeniowa..." - czytamy w oświadczeniu przygotowanym przez Erica.

Były wokalista i basista Voivod potwierdził ponadto, że prace nad debiutanckim materiałem E-Force, jego nowego projektu, są już bardzo zaawansowane. Zespół współtworzą gitarzysta Bryan Donahue (dawniej Homicide) oraz obsługujący gitarę i automat perkusyjny Dan Lauzon (dawniej Entropy). Zespół gra próby od maja i ma już na koncie demo z pięcioma utworami. Forest twierdzi, że muzyka jego nowej grupy "zadowoli wszystkich fanów Voivod, którym podobało się to, co zrobiłem na 'Negatron' i 'Phobos'".

Tymczasem stugębna plotka głosi, że skład Voivod wzbogacił się o basistę Jasona Newsteda i wokalistę Snake'a, tego samego, który śpiewał na pierwszych płytach grupy. Podobno nowy album Kanadyjczyków ma wyprodukować właśnie Newsted, który do współpracy przy tym przedsięwzięciu zaprosił Briana Dobbsa (byłego asystenta Boba Rocka), z którym nagrywał już materiał swojej formacji Echobrain. Sesję nagraniową nowego albumu Voivod wyznaczono rzekomo na koniec roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Voivod | basista | Twierdzi | odszkodowania | wokalista | firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje