Elton John nie spotka się z Władimirem Putinem

Mimo wcześniejszej propozycji, jaką Elton John wystosował do Władimira Putina, wokalista nie spotka się z prezydentem Rosji podczas swojej wizyty w Moskwie.

Elton John nie będzie mógł porozmawiać z Putinem

Przypomnijmy, że cała sprawa kontaktów między Eltonem JohnemWładimirem Putinem rozpoczęła się w połowie września. Wówczas na odbywającej się w Kijowie XII Konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES) brytyjski gwiazdor skomentował sytuację osób LGBT na Ukrainie. Sir Elton wspomniał również o poprawie sytuacji homoseksualistów w Rosji. W tym celu chciałby spotkać się z Władimirem Putinem, który w 2013 r. wprowadził zakaz "homoseksualnej propagandy", wykluczający dyskusję o prawach mniejszości seksualnych. Kara za złamanie tego prawa przewiduje sankcje pieniężne lub areszt dla Rosjan, lub deportację dla obcokrajowców.

Reklama

Po tym apelu Władimir Krasnow oraz jego partner Aleksiej Stoliarow, znani jako Vova i Lexus, zaaranżowali fałszywą rozmowę telefoniczną z Eltonem Johnem, którą mieli później wyemitować w swoim programie. "Aleksiej ma świetny angielski, więc przedstawił się jako [rzecznik Kremla] Dmitrij Peskow i tłumaczył naszą rozmowę. Ja byłem Władimirem Putinem" - mówił rosyjskiemu tabloidowi "Komsomolskaya Pravda" Vova.

To właśnie Peskow ujawnił, że jego szef jednak zadzwonił do Eltona Johna i zaprosił go na rozmowę. "Putin powiedział, że rozumie, jak popularny jest Elton John i - jeśli ich kalendarze na to pozwolą - będzie chciał się z nim spotkać w przyszłości, by porozmawiać o sprawach, na których mu zależy" - powiedział rzecznik prezydenta Rosji.

Agencja Reuters podała jednak, że do spotkania między Eltonem Johnem a Putinem nie dojdzie. Dmitry Peskov podał informację, że terminarze obydwu panów na to nie pozwalają. "Ale to nie oznacza, że takie spotkanie nie odbędzie się następnym razem" - zaznaczył rzecznik Kremla.

Koncert Eltona Johna w Moskwie odbędzie się 30 maja.

Przypomnijmy, że wokalista wkrótce zagra także w Polsce podczas Life Festival Oświęcim. Brytyjczyk wystąpi 18 czerwca na stadionie MOSiR.

Dowiedz się więcej na temat: Elton John | Wladimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje