Reklama

Doktor Granat: Nowy album w tym roku?

Od premiery albumu "Świadkowie rocka" grupy Doktor Granat minęło blisko dwa lata. Jej lider Jarek Janiszewski, po serii promocyjnych koncertów, skoncentrował się jednak na pracach nad kolejną płytą Czarno Czarnych. Wbrew pozorom nie zapomniał wcale o swojej drugiej formacji i obecnie kończy już prace nad nowymi nagraniami. Jak powiedział w rozmowie z INTERIA.PL, nie wie jednak, czy wydawnictwo ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Nowe dzieło grupy Doktor Granat ma ukazać zespół w zupełnie nowym świetle i zbliżyć go do tego, co Jarek i jego koledzy robili przed laty pod szyldem Bielizna.

Reklama

- Płyta tego zespołu będzie albumem bezkompromisowym w stosunku do tego, co dzieje się na polskim rynku. Znajdą się tam kompozycje, w których najpierw pojawi się główny temat, a potem kolejni muzycy będą go sobie rozwijać, grając na dęciakach, klawiszach, gitarze i tak dalej. Muzyka będzie nadal rock'n'rollowa, ale z elementami muzyki grunge'owo-punkowej.

- Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak jest. Tematyka jak zwykle dość tajemnicza. Będziemy śpiewać między innymi o klonach trzymanych w pudełku po obuwiu przez gościa, który z powodu nadmiernego spożywania alkoholu ma problemy z nerkami. Będziemy też śpiewać o zjawisku TKM-u, znanym nam z polityki. Nawiążemy także do tematów brutalizacji i żałości, jaką reprezentuje obecnie nasz kraj.

- Obecnie modne jest granie w stylu zwrotka, refren, zwrotka, refren. My chcemy od tego odejść i dlatego większość kompozycji będzie trwała po pięć, czy też nawet sześć minut. Chcemy sobie pograć. Możecie spodziewać się sporej porcji melodyjnych, ambitnych dźwięków. Myślę, że będzie to bliskie temu, co kiedyś robiłem z Bielizną - powiedział nam Jarek Janiszewski.

Zapytany, czy płyta ukaże się w tym roku, odpowiedział: - Myślę, że tak. Jej nagranie skończymy jeszcze w październiku, ale nie wiem, jakie plany ma wytwórnia BMG, z którą Doktor Granat ma podpisany kontakt. Chciałbym, aby płyta ukazała się jeszcze w tym roku, ale nie wiem, czy tak się stanie.

Przeczytaj cały wywiad.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doktor granat | światło dzienne | tych | Jarek Janiszewski | jarek | granat | Doktor | nowy album

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje