Reklama

Reklama

David Bowie: Nie będzie pogrzebu. Ciało skremowane w tajemnicy

Artysta nie życzył sobie zamieszania związanego z ceremonią pogrzebową. Dlatego też jego ciało zostało w tajemnicy skremowane.

David Bowie nie życzył sobie ceremonii pogrzebowej

Informacje o braku pogrzebu Bowiego podała gazeta "The Daily Mirror". Ciało miało zostać skremowane wkrótce po śmierci legendarnego wokalisty w Nowym Jorku. Przed śmiercią Brytyjczyk miał życzyć sobie, aby w tej ceremonii nie uczestniczyli żadni jego przyjaciele oraz członkowie rodziny.

Bowie powiedział podobno, że nie chce zamieszania związanego z jego pogrzebem. Informację potwierdza również źródło dziennika: "Nie będzie publicznej ani prywatnej ceremonii pogrzebowej". 

Przypomnijmy, że David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat. Stało się to dwa dni po jego urodzinach oraz wydaniu 25. solowej płyty "Blackstar". Przyczyną śmierci był rak wątroby, z którym Bowie walczył przez wiele miesięcy.

Reklama

Świat muzyki ze smutkiem pożegnał artystę. Hołd Bowiemu oddali wykonawcy na całym świecie: Kanye West, Iggy Pop, Mick Jagger, Madonna, Dave Grohl, Flea i wielu innych. Również fani gromadzili się w symbolicznych miejscach i czcili pamięć swojego idola.

Jedną z ostatnich okazji do pożegnania Bowiego będzie specjalny koncert w Nowym Jorku, który planowany jest na 31 marca. Na scenie pojawią się m.in. The Roots, Tony Visconti oraz Cyndi Lauper.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: David Bowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje