Dario G nie żyje. Twórca słynnego piłkarskiego przeboju miał 53 lata

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Paul Spencer, producent i DJ stojący za projektem Dario G, zmarł na raka w wieku 53 lat. Spencer był autorem dwóch wielkich przebojów lat 90. - "Sunchyme" i "Carnaval de Paris".

Paul Spencer znany jako Dario G miał 53 lata
Paul Spencer znany jako Dario G miał 53 lataGlenn Ashley / Zuma PressAgencja FORUM

O śmierci 53-letniego producenta poinformowała w mediach społecznościowych jego rodzina.

"Do końca był dobrej myśli, ale to była bitwa, której nie mógł już stoczyć. Pozostawił po sobie wspaniałą spuściznę muzyczną i wiele szczęśliwych wspomnień dla wielu osób. Wszystkim, którzy go kochali, będzie go niestety brakować" - napisano.

Paul Spencer zmarł na nowotwór odbytnicy. Diagnozę usłyszał w czerwcu 2023 roku. Już wtedy zapowiedział, że będzie walczył do końca. Regularnie wrzucał też kolejne informacje dotyczące postępów w leczeniu. Z tej okazji wydał też utwór "Savor the Miracle of Life".

Trzy tygodnie przed śmiercią Spencer napisał: "Wiem, że wszyscy okazaliście mi ogromne wsparcie, miłość i siłę" - napisał. "Czuję, że mam już energię, aby w pełni pokonać tę chorobę"

Kim był Paul Spencer? Stał za projektem Dario G

Paul Spencer był jednym z twórców grupy Dario G (nazwa zainspirowana została trenerem Crewe Alexander - Dario Gradim), który w trakcie działalności przeistoczył się w jednoosobowy projekt. Na początku razem ze Spencerem współpracował Scott Rossser. Jako trzeci dołączył do Dario G Stephen Spencer.

Dario G to przede wszystkim dwa przeboje - "Suchyme" oraz "Carnaval De Paris". Pierwszy z nich ukazał się w 1997 roku i szybko podbił radiostacje.

Debiutancki singel projektu otarł się o szczyt najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii (600 tys. sprzedanych kopii), przegrywając jedynie z piosenką Eltona Johna "Candle In The Wind".

Kolejny singel Dario G powstał w 1998 roku. "Carnaval De Paris" powstał specjalnie na potrzeby Mundialu 98 we Francji i do dziś jest hitem stadionów na całym świecie.

W kolejnych latach w zespole działał już tylko Paul Spencer. Nagrał m.in. utwór "We Got You"  Shirley Bassey oraz pracował z Clean Bandit i Jess Glynne.

Dario G - Carnaval De Paris (Official Music Video)
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas