Reklama

Reklama

Danzel w nowym klipie Kabe'a "Cały hajs". Co słychać u autora hitu "Pump It Up"?

Do sieci trafił nowy teledysk Kabe'a do utworu "Cały hajs". Gościnnie w klipie widzimy autora wielkiego przeboju "Pump It Up" Danzela. Sampel z jego najpopularniejszego utworu pojawia się też w utworze rapera.

Do sieci trafił nowy teledysk Kabe'a do utworu "Cały hajs". Gościnnie w klipie widzimy autora wielkiego przeboju "Pump It Up" Danzela. Sampel z jego najpopularniejszego utworu pojawia się też w utworze rapera.
Danzel na zdjęciu z Mandaryną w 2005 roku /Tricolors /East News

Kabe w najnowszym teledysku porusza temat korupcji politycznej oraz nieczystych politycznych zagrywek (sprawdź!). Pod koniec teledysku raper pojawia się w towarzystwie znanego belgijskiego producenta Danzela.

Cały utwór oparty jest też na pętli stworzonej z fragmentu "Pump It Up", przebojowi (sprawdź!) dzięki któremu Danzel zrobił karierę w Europie i na świecie. Produkcją numeru zajął się Opiat, miks i master wykonał Grrracz.

Reklama

Kim jest Danzel?

Kariera Danzela (Johana Waema) nabrała rozpędu po jego udziale w pierwszej edycji belgijskiego "Idola", gdzie przyszły gwiazdor dotarł do półfinału. Dzięki talent show Waem poznał Jaco Van Rijswijka, popularnego producenta, który tworzył przeboje dla Natural Born Grooves. To właśnie Rijswijk wprowadził Danzela w świat muzyki tanecznej.

Światową sławę muzykowi przyniósł hit "Pump It Up" (znalazł się na albumie "The Name of the Jam"). Błyskawicznie zdobył popularność w niemal całej Europie, docierając do pierwszej dziesiątki list przebojów w Austrii, Belgii, Francji, Włoszech, Niemczech, Irlandii i Danii. W Wielkiej Brytanii uplasował się natomiast na 11. miejscu.

Wokalista cieszył się również gigantyczną popularnością w Polsce. "Pump It Up" królowało w niemal wszystkich klubach i dyskotekach w naszym kraju, a Danzel (zapamiętany przez wielu słuchaczy dzięki swojej dziwnej fryzurze) był u nas tak bardzo lubiany, że to właśnie jako polski reprezentant próbował walczyć o udział w Eurowizji w 2006 roku (w eliminacjach zaprezentował utwór "Undercover").

"To proste, w Belgii nie jestem aż tak popularny, jak w Polsce. Chcę się Polakom za to odwdzięczyć" - przyznał piosenkarz. Mówił w tamtym czasie.

Jednak i popularność w Polsce w pewnym momencie mocno zmalała. Chociaż Danzel nadal wydawał, a nawet kręcił klipy w naszym kraju, przestał podbijać listy przebojów. Muzyk obecnie regularnie koncertuje i nagrywa. Cały czas pamięta też o Polsce, występując w 2019 roku m.in. na koncercie "Roztańczony Śląski" i podczas "Tańca z Gwiazdami".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Danzel | Kabe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy