Reklama

Reklama

Członkowie grupy VOX mówią, co dalej z zespołem po śmierci Witolda Paszta

18 lutego 2022 roku odszedł Witold Paszt. Członkowie grupy VOX przekazali, co dalej z zespołem.

18 lutego 2022 roku odszedł Witold Paszt. Członkowie grupy VOX przekazali, co dalej z zespołem.
Grupa VOX z Witoldem Pasztem na scenie /Piotr Matusewicz /East News

Witold Paszt (posluchaj!) karierę rozpoczął w 1977 roku w zespole Victoria Singers, a niedługo później założył grupę VOX (posłuchaj!), z którym podbił polską scenę. Na scenie towarzyszyli mu kuzyn Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski oraz zmarły w styczniu 2022 roku Andrzej Kozioł.

W ostatnich latach, piosenkarz pełnił rolę jurora w programie "The Voice Senior".

Reklama

Paszt zmarł 18 lutego w wieku 68 lat. O śmierci popularnego wokalisty i osobistości telewizyjnej poinformowały jego córki - Natalia oraz Aleksandra.

"Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane" - brzmiało oświadczenie rodziny.

Witold Paszt nie żyje. Co dalej z zespołem VOX?

Na facebookowym profilu grupy VOX, dopiero teraz pojawiło się oświadczenie w sprawie dalszej działalności zespołu.

Muzycy nie ukrywają, że bez Witolda Paszta grupa nie może dalej funkcjonować.

"Kochani, wraz z odejściem nieodżałowanego założyciela i lidera grupy VOX, Witolda Paszta, zmieniło się wszystko i nic nie będzie już takie samo. VOX nigdy nie zabrzmi już tak, jak dotąd" - czytamy w oświadczeniu.

Czy to oznacza koniec działalności zespołu? Nie do końca.

"Dlatego, w uznaniu 43-letniego przemożnego wkładu Witka w dorobek zespołu, z szacunku dla Jego bezkompromisowego ucha oraz faktu, że był on ostatnim członkiem oryginalnego składu VOX, koledzy zdecydowali, że od teraz będą koncertowali pod NOWYM SZYLDEM, z NOWYM BRZMIENIEM, odświeżonym repertuarem i NOWĄ NADZIEJĄ na to, że piosenki VOX nadal będą niosły Wam radość.Zapraszamy do śledzenia strony zespołu NOWY VOX" - tłumaczą muzycy.

Nowy VOX występować będzie w składzie: Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota. Panowie, już jako Nowy VOX, wystąpili ostatnio podczas Festiwalu w Opolu, gdzie wspomagał ich Sławomir.

"Szykujemy dla Was coś naprawdę wyjątkowego" - zapowiadają koledzy śp. Witolda Paszta.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy