Reklama

Czarno Czarni: Wciąż się rozwijamy

Niedawno na sklepowych półkach pojawiła się najnowsza płyta zespołu Czarno Czarni, zatytułowana "Jasna strona Księżyca". Tym razem grupa dowodzona przez Jarka Janiszewskiego postanowiła pójść w stronę nieco ambitniejszej muzyki, wychodząc z założenia, że nie należy się powtarzać. Jak powiedział słynny "Doktor" w rozmowie z INTERIA.PL, jest to także efekt tego, iż zespół wciąż się rozwija.

Na nowym albumie Czarno Czarnych fani nie znajdą już piosenek w stylu kompozycji "Nogi". Choć nadal dominuje na nim radosny rock'n'roll w stylu lat 50. i 60., to jednak nie można mówić, iż zespół się powtarza.

Reklama

- Praca nad materiałem zależy od wielu różnych czynników. Zebranie się do pracy przychodzi nam dość łatwo. Czasami rezygnujemy z koncertów, aby móc się skoncentrować na tym, jak płyta ma brzmieć. Mieliśmy trochę czasu, aby się zastanowić nad tym, co chcemy zmienić, co chcemy zaprezentować. - Rozmyślając nad tym, czy spróbować czegoś nowego, doszliśmy do wniosku, że idąc krok dalej być może zdobędziemy sobie szerszą grupę słuchaczy, którym może nie do końca pasuje słuchanie w kółko piosenek typu "Nogi". Wiele osób pyta nas, czy nagramy jeszcze podobne piosenki, ale to raczej nie wchodzi w rachubę. Zespół wciąż się rozwija. Oczywiście trzymamy się swojej stylistyki, ale nie jest to już to samo - powiedział nam Jarek Janiszewski.

Przeczytaj cały wywiad.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jarek Janiszewski | Czarno-Czarni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje