Reklama

Coolio nie żyje. "Kolejny głos z dzieciństwa zamilkł na wieki"

Nie żyje słynny raper Coolio. Zmarł nagle w wieku 59 lat. Fani i przyjaciele z branży pożegnali zmarłego muzyka.

Nie żyje słynny raper Coolio. Zmarł nagle w wieku 59 lat. Fani i przyjaciele z branży pożegnali zmarłego muzyka.
Coolio nie żyje. Miał 59 lat /Kris Connor /Getty Images

Raper Coolio (posłuchaj!) zmarł podczas odwiedzin swojego znajomego. Poszedł do toalety, kiedy długo nie wracał, przyjaciel wyłamał drzwi i znalazł go leżącego na podłodze - tak opisywał przebieg zdarzenia menedżer muzyka, Jarez Posey. Znajomy zadzwonił po pogotowie, ale na pomoc było za późno.

Coolio nie żyje. Branża żegna rapera

"Moje najgłębsze kondolencje i modlitwy kieruję do rodziny Coolia" - napisał aktor, Martin Lawrence. "Spokojnej podróży bracie" - dodał DJ i producent Questlove. Słowa pożegnania przekazali też m.in. wokalista Bret Michaels, muzyk "Weird Al" Yankovic oraz Frankie Cutlass, Cold187um i grupa Cypress Hill.

Reklama

"Wielka energia i świetny charakter, który warto było mieć w pobliżu" - napisał zespół UB40.

"Byliśmy połączeni od 1988 roku. Śpij spokojnie Coolio. Legenda i ikona" - nazwał przyjaciela DJ Premier.

"To smutna wiadomość. Byłem świadkiem jak ten człowiek doszedł na szczyt branży. Spoczywaj w pokoju Coolio" - pożegnał rapera Ice Cube.

"Coolio zmarł. Kolejny głos z dzieciństwa zamilkł na wieki", "Legenda Zachodniego Wybrzeża, jedna z największych gwiazd rapu lat 90. Pewnie dla wielu osób 'Gangsta's Paradise' było pierwszym usłyszanym rapowym utworem", "Niech spoczywa w pokoju, 'Gangsta's Paradise' to jest jedna z ważniejszych dla mnie piosenek dzieciństwa" - pisali z kolei fani.

Także polscy raperzy pożegnali zmarłego. Posty upamiętniające Coolio opublikowali m.in. Peja, Numer Raz czy Skorup.

"Rest in Peace Coolio, tańczyłem do Twojego hitu na niejednej dyskotece szkolnej" - napisał o "Gansta's Paradise".

Coolio - przyczyna śmierci

Według nieoficjalnych informacji Coolio zmarł na atak serca. Policja wszczęła dochodzenie. Nie stwierdziła jednak, by śmierć rapera miała podłoże kryminalne. Dom, w który zmarł raper, był przeszukiwany przez techników.

Coolio i "Gangsta's Paradise"

Coolio to pseudonim artystyczny Leona Iyeya jr. Jego utwór "Gangsta's paradise" (posłuchaj!) z 1995 stał się światowym hitem. Był motywem muzycznym filmu "Młodzi gniewni" Michelle Pfeiffer w roli głównej. Raper dostał za niego nagrodę Grammy.

Coolio urodził się w Monessen w Pensylwanii, ale jako dorosły przeprowadził się do Compton w Kalifornii. Jak podaje agencja AP, był strażakiem ochotnikiem, pracował też jako kontroler bezpieczeństwa na lotnisku, zanim w latach 80. postanowił poświęcić się karierze muzycznej. Osierocił sześcioro dzieci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Coolio | nie żyje | zmarł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy