Reklama

Reklama

Chris Martin słucha Mazowsza. "Dwa serduszka" na playliście lidera Coldplay

Wokalista brytyjskiej grupy Coldplay opublikował w mediach społecznościowych listę swoich obecnie ulubionych utworów. Znalazła się na niej piosenka wykonywana przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Wokalista brytyjskiej grupy Coldplay opublikował w mediach społecznościowych listę swoich obecnie ulubionych utworów. Znalazła się na niej piosenka wykonywana przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.
W filmie "Zimna wojna" piosenki Mazowsza śpiewa Joanna Kulig / Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic /Getty Images

Chris Martin niezbyt często udziela się w mediach społecznościowych. W ostatnim wpisie lider Coldplay poinformował, że u niego wszystko w porządku, publikując przy okazji listę nagrań, które ostatnio uwielbia.

Wśród czterech zaledwie utworów znalazły się "Dwa serduszka" w oryginale wykonywany przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Piosenka ma już ponad 80 lat, a ostatnio zyskała drugie życie, kiedy to utwór wykorzystano w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. W wielokrotnie nagradzanym filmie piosenka została wykonana przez grającą główną rolę Joannę Kulig.

Reklama

Sprawdź tekst piosenki "Dwa serduszka" w serwisie Teksciory.pl!

Joanna Kulig to nie tylko uznana aktorka teatralna i filmowa, ale także wokalistka. Choć znana jest przede wszystkim z dużego ekranu lub teatralnych desek, gdzie z sukcesem podejmuje się też ról śpiewanych, tak jak w "Zimnej wojnie", nie wszyscy wiedzą, że chciała zostać piosenkarką.

Kulig gościnnie zaśpiewała też na płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy", którą nagrał zespół Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Utwory, które możemy na niej usłyszeć opracował pianista i improwizator Marcin Masecki, odpowiedzialny także za aranżację muzyki do "Zimnej wojny".

Sprawdź tekst piosenki "Związane mam ręce" w serwisie Teksciory.pl!

Joanna Kulig od dziecka była związana z muzyką. Uczyła się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu, później, w średniej muzycznej, wybrała klasę śpiewu solowego.

Jako 16-latka wystąpiła w "Szansie na sukces", gdzie zachwyciła jurorów wykonaniem piosenki Grzegorza Turnaua "Między ciszą a ciszą" (posłuchaj!) zajmując trzecie miejsce w finale.

Sam autor zaprosił ją do wspólnego wykonania utworu, który znalazł się na jego albumie "Nawet". W 2002 roku Kulig zdecydowała się na udział w "Idolu", doszła jednak do półfinału. Z tamtego epizodu zachowało się jej wykonanie słynnego przeboju Hanny Banaszak "Pogoda ducha" (posłuchaj utworu!).

Artystka chciała kontynuować naukę śpiewu na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, kiedy jednak po raz drugi nie udało jej się dostać, wybrała studia aktorskie ze specjalnością wokalno-estradową w krakowskiej szkole teatralnej.


INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy