Reklama

Reklama

Chada i "Proceder": Zobacz pierwszy zwiastun filmu

Ponad 44 tys. odsłon ma już pierwszy zwiastun do filmu "Proceder" opowiadającego o życiu i śmierci rapera Tomasza Chady.

Ponad 44 tys. odsłon ma już pierwszy zwiastun do filmu "Proceder" opowiadającego o życiu i śmierci rapera Tomasza Chady.
Ujawniono datę premiery filmu o Chadzie /materiały prasowe

"Proceder" to poruszająca historia rapera Tomasza Chady - chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał - czytamy w opisie zwiastuna.

Za stworzenie filmu "Proceder" (posłuchaj utworu "Proceder" Chady!) odpowiada ekipa Global Studio, a jego reżyserem został Michał Węgrzyn ("Wściekłość"). Autorem zdjęć jest brat reżysera, Wojciech Węgrzyn, który ma w dorobku teledyski dla raperów.

Reklama

W roli głównej zobaczymy Piotra Witkowskiego ("Miasto 44", "Kamerdyner"), a oprócz niego w filmie zagrali: Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Troński, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek i Krzysztof Kowalewski. Na ekranie pojawią się też raperzy: Vienio, Kali, Zbuku i Bajorson.

"Proceder" zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Premierę produkcji w kinach ostatecznie przesunięto z 4 października na 15 listopada.

Dodajmy, że wraz z premierą filmu do sprzedaży trafi specjalny album kompilacyjny Chady, gdzie znajdą się też jego niepublikowane numery. Te doniesienia potwierdził na gali Popkillerów prezes Step Records, Paweł Krok.

Tajemnicza śmierć Chady

39-letni Tomasz Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę.

Oficjalną przyczyną śmierci gwiazdora było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności śmierci rapera wciąż budzą mnóstwo wątpliwości.

Sprawdź tekst utworu "Kiedy jak nie dziś" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali.

Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. W marcu 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach potwierdziła, że śledztwo w sprawie zostało umorzone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama