Reklama

Reklama

Cardi B "WAP": Snoop Dogg krytykuje utwór

Przebój "WAP" Cardi B nadal wzbudza emocje. Tym razem skomentował go Snopo Dogg.

Przebój "WAP" Cardi B nadal wzbudza emocje. Tym razem skomentował go Snopo Dogg.
Cardi B i Megan Thee Stallion w klipie "WAP" /Atlantic Records/Ferrari Press /East News

Teledysk Cardi B "WAP" (sprawdź!) do sieci trafił 7 sierpnia, w którym gościnnie zarapowała Megan Thee Stallion. W ciągu czterech miesięcy teledysk wyreżyserowany przez Colina Tilleya obejrzano 309 milionów razy.

Oprócz raperek pojawiały się w nim m.in.: Kylie Jenner, Normani, Rosalia, Rubi Rose, Sukihana oraz Mulato.

"WAP" (sprawdź!) osiągnęło najlepszy wynik w streamingu w pierwszym tygodniu wśród kobiet, okazał się jednym z trzech najchętniej streamowanych hiphopowych debiutów w historii oraz najczęściej odsłuchiwaną piosenką 2020 roku.

Reklama

Raperki trafiły też na szczyt Billboard Hot 100. Cardi B stała się pierwszą raperką z hitem na szczycie Hot 100 w dwóch różnych dekadach oraz zaledwie trzecią raperką, która zadebiutowała na najwyższej pozycji notowania jako główna artystka.

"WAP" stał się jednym z największych przebojów tego roku, ale sama Cardi nie była do końca przekonana, czy powinna używać akurat takiego słownictwa w numerze. Raperka przyznała, że tekst był ryzykowny

"Nie do końca podobały mi się te stwierdzenia, ale nie potrafiłam wymyślić nic innego, co byłoby równie chwytliwe. Więc zostało tak jak jest" - stwierdziła w rozmowie z Vevo Footnotes.

Na temat "WAP" wypowiedział się tym razem raper Snoop Dogg, który stwierdził, że utwór jest zbyt erotyczny, a tekst według niego promuje rozwiązły tryb życia, co według niego nie powinno mieć miejsca.

Raper przyznał, że kiedyś byłby wielkim orędownikiem utworu. "Gdybym był młodszy, płynąłbym z prądem. Może nawet dograłbym się do remiksu. Ale teraz jednak jestem już stary (Snoop ma 49 lat - przyp. red.). Jestem za tym, aby się wyrażać i robić swoje. Po prostu nie chcę, aby wyrażały tak jak w tym numerze.

Dziennikarze serwisu Consequences of Sound wytknęli raperowi hipokryzję. Ten bowiem będąc u szczytu popularności miał na koncie kilka dużo bardziej ociekających seksem numerów takich jak "Your Sexy Sex" i "Sexual Eruption".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL