Był gwiazdą lat 90. Roztrwonił majątek i znalazł się na dnie. Dziś znów zarabia miliony

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Vanilla Ice jest książkowym przykładem tego, jak można trafić na sam szczyt, po czym spektakularnie z niego zlecieć. Raper i współautor hitu "Ice Ice Baby" w latach 90. osiągnął wielki sukces, po czym zapadł się pod ziemię, po drodze trwoniąc miliony dolarów oraz niszcząc swoje zdrowie. Dziś zapomniany celebryta spełnia się w zupełnie innej branży. Vanilla Ice zarabia ponownie miliony dolarów, a wszystko za sprawą deweloperki.

Vanilla Ice był wielką gwiazdą lat 90. Potem znalazł się na dnie
Vanilla Ice był wielką gwiazdą lat 90. Potem znalazł się na dnieRon Galella, Ltd.Getty Images

"Ice Ice Baby" to pierwszy rapowy singel, który dotarł na szczyt listy Billboard Hot 100 (posłuchaj!). Utwór stał się jednym z symboli lat 90., osiągnął popularność na całym świecie oraz pomógł zdobyć uznanie i pieniądze Vanilla Ice'owi.

Po sukcesie "Ice Ice Baby" oraz znakomitym wyniku sprzedażowym debiutanckiej płyty rapera - "To the Extreme" (rozeszła się w nakładzie 15 mln egzemplarzy) - kariera rapera uległa załamaniu.

Gwiazdor nie wypromował już żadnego przeboju, a jego kolejne płyty były pasmem komercyjnych porażek. Rola w filmie "Miłość w rytmie rap" przyniosła mu Złotą Malinę dla najgorszego aktora.

Artysta wpadł w nałogi, miał konflikty z prawem, roztrwonił większość zdobytej fortuny, a w 1994 roku próbował odebrać sobie życie. Po porzuceniu show-biznesu udało mu się skutecznie zmienić styl życia.

Vanilla Ice poszedł w nieruchomości. Deweloperka przyniosła mu miliony

W związku z ogromnymi problemami, jakie zaczęła generować dla Roberta Matthew Van Winkle’a działalność w show-biznesie, celebryta zdecydował się porzucić karierę w tej branży i skupić się na czymś, co przyniesie mu wymierne korzyści finansowe.

Gwiazdor pieniądze, które jeszcze posiadał, zainwestował w nieruchomości. Szybko okazało się, że to dobry ruch. "Zacząłem więc kupować domy w całym kraju, mimo że w żadnym z nich nie mieszkałem. Sprzedawały się naprawdę szybko. Zarobiłem miliony, nic nie robiąc!" - muzyk przyznał z rozbrajającą szczerością w rozmowie z autorem podcastu "Steve-O’s Wild Ride!".

Łatwy zarobek zachęcił rapera do kontynuowania działalności i rozwijania swojego deweloperskiego imperium.

Vanilla Ice zainteresował się także odnawianiem zdewastowanych domów po tym, jak jedna z jego nieruchomości została poważnie uszkodzona przez niszczycielski huragan. Doświadczenie to zainspirowało rapera do rozpoczęcia nauki w szkole projektowania obiektów mieszkalnych. Jak podkreśla, pragnął dowiedzieć się więcej o swoim nowym fachu i zdobyć kolejne przydatne umiejętności.

W 2010 roku premierę miał pierwszy sezon reality show "The Vanilla Ice Project", w którym artysta przybliżał widzom proces renowacji nabytych przez siebie domów. Program miał dziewięć sezonów i był realizowany do 2019 roku. Ponadto były raper organizował kursy dla osób, które chciałyby pójść w jego ślady i zacząć z sukcesem inwestować w nieruchomości. Obecnie majątek zapomnianej gwiazdy lat 90. to ponad 20 milionów dolarów.

"Hity z Satelity": Queen i David BowiePOLSAT GO
INTERIA.PL/PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}