Reklama

Był bożyszczem wielu kobiet. Czas nie oszczędził przystojniaka z polskimi korzeniami

Szwedzki przystojniak swego czasu zawojował serca wielu kobiet. Jego przebój "Tokyo" stał się znany na całym świecie. Minęły jednak lata i piosenkarz wygląda już dziś zupełnie inaczej. Czym zajmuje się teraz Danny Saucedo?

Szwedzki przystojniak swego czasu zawojował serca wielu kobiet. Jego przebój "Tokyo" stał się znany na całym świecie. Minęły jednak lata i piosenkarz wygląda już dziś zupełnie inaczej. Czym zajmuje się teraz Danny Saucedo?
Danny Saucedo w 2024 roku /Iwi Onodera /Getty Images

Danny Saucedo Grzechowski urodził się w 1986 roku w Sztokholmie w Szwecji (przyszedł na świat w rodzinie emigrantów - ojciec pochodzi z Polski, a matka z Boliwii). Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2006 roku od programu "Idol", gdzie zajął szóstą pozycję.

To był tylko początek drogi, na której później czekały na niego dwa największe jak do tej pory hity - "Tokyo" (sprawdź!) i "If Only You". Na fali popularności wystąpił na festiwalu w Sopocie (2008), by powalczyć w konkursie o Bursztynowego Słowika (zajął czwarte miejsce). Rok później w tym samym miejscu pojawił się w składzie grupy E.M.D. W ojczyźnie swojego ojca występował wielokrotnie, ma na koncie m.in. duet z Sashą Strunin ("Emely"), reprezentantką Polski na Eurowizji 2007 z duetem The Jet Set.

Reklama

Później, jak wielu dobrze zapowiadających się wokalistów, popadł na światowych scenach w pewne zapomnienie. W Szwecji jednak jego kariera ma się dobrze.

Danny Saucedo na szczycie kariery

Już rok po debiucie, w 2007 roku, Danny wydał swój pierwszy album "Heart. Beats". Album przyniósł mu popularność dzięki przebojowym utworom. Jego kariera nabrała tempa wraz z udziałem w popularnych szwedzkich programach rozrywkowych takich jak "Let's Dance" i "Så ska det lata".

Nieudana walka o Eurowizję

Danny wielokrotnie starał się o możliwość reprezentowania Szwecji na Eurowizji (w tym kraju konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem). Wystąpił wielokrotnie w preselekcjach - w 2009, 2011, 2021 oraz 2024 roku. W 2024 roku, na szwedzkiej scenie, zaprezentował utwór "Happy That You Found Me", dotarł do finału, gdzie zajął jednak dopiero szóste miejsce.

Jak dziś wygląda Danny Saucedo?

Znany kiedyś z platynowej fryzury, dziś Danny preferuje krótsze, bardziej naturalne cięcie. Gdzieś zatracił chłopięcy urok i wydoroślał. Ciągle tworzy muzykę, koncertuje i jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie śledzi prawie 350 tysięcy osób. W branży muzycznej panuje przekonanie, że Saucedo znacząco przyczynił się do wzrostu popularności popowej muzyki w Szwecji. Co jeszcze czeka go w przyszłości? To dopiero się okaże.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy